Tichý a výkonný pomocník od Rowenty

Pustíte-li se při úklidu domácnosti do vysávání, bude těžké tuto činnost utajit před ostatními členy domácnosti, domácími mazlíčky nebo sousedy. Hlučnost je zkrátka jeden ze základních parametrů každého vysavače a při výběru nového modelu by na něj proto rozhodně nemělo být zapomínáno. Pro vysavač ROWENTA SILENCE FORCE MULTI-CYCLONIC ANIMAL CARE PRO RO8370 jsou nízká hlučnost a tichý chod těmi hlavními konkurenčními výhodami. Co to znamená ve skutečnosti? A jaké jsou jeho ostatní vlastnosti?

Vysavač se představuje

První věcí, kterou má člověk po vybalení vysavače z krabice možnost hodnotit je design. Já na něm oceňuji především jeho kompaktnost, jeho rozměry jsou přijatelné a není problém s ním v bytě manévrovat. S tím souvisí i další věc, kterou u vysavače kontroluji hned na začátku – s přívodní šňůrou o délce bezmála 8,5 metru je jeho celkový akční rádius 11 metrů, což je hodnota velmi příjemná a dostačující pro většinu domácností. Velmi potěší i přítomnost hned pětice vyměnitelných hubic, které umožní vysávání prakticky jakéhokoliv povrchu. Zvláště mě potěšil praktický turbokartáč na čalounění s praktickým krytem z průhledného plastu, díky kterému lze kontrolovat míru jeho zanešení, a také nástavec na vysávání hladkých povrchů jako jsou parkety, vinylové podlahy apod.

Jemnost a síla

S příkonem 750 W lze počítat s nízkou spotřebou, otázkou však zůstával skutečný výkon vysavače. Nutno podotknout, že v tomto ohledu si Rowenta Silence Force vedla velmi dobře. Sací výkon je dostatečný a vysavač nebude mít problém s žádným úkolem, který mu svěříte. Jedná se o bezsáčkový model a je na místě říci, že řešení nádoby na prach se mi líbilo opravdu hodně, je totiž možné ji vzít a vysypat jednou rukou, při jejím přenášení navícnehrozí únik prachu. A jak je to se zmiňovanou hlučností? Rowenta udává hodnotu hluku 68 dB, zatímco průměrné hodnoty se u ostatních vysavačů pohybují někde na úrovni 80 dB. Není ale až tak důležitéco je psáno, jako to, co říkají naše uši. A nutno říci, že rozdíl je znát. Budete-li na Silence Force přecházet z některého standardního staršího vysavače, rozdíl bude značný a na hluk někde na úrovni běžného hovoru si rychle zvyknete.

Vysavač Rowenta Silence Force naplňuje vše, s čím se snaží zákazníky oslovit – kompaktní design, velký výkon i nízká hlučnost.

Francouzská rodinná firma Groupe SEB, na českém trhu známá díky značkám Tefal, Rowenta či Krups, se v rámci svého projektu zavazuje k Opravitelnosti výrobků po dobu 10 let – to platí již pro celých 95 % produkce společnosti.