Trend jménem fotovoltaika: Kdy se vyplatí a jakou lze získat dotaci? Poradí v září veletrh FOR ARCH

Stoupající ceny energií v současnosti nutí české domácnosti stále častěji vyhledávat možnosti energetické soběstačnosti. Obřímu zájmu se těší budování fotovoltaických systémů, s nímž významně finančně pomáhají dotace programu Nová zelená úsporám. Jaké možnosti Češi mají, komu se fotovoltaika vyplatí a jak si správně vybrat? To poradí odborníci na stavebním veletrhu FOR ARCH, který se koná od 20. do 24. září 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

Loni začala další etapa programu Nová zelená úsporám a od té předchozí se významně liší. Zatímco v předchozím období dominovalo mezi podporovanými opatřeními zateplení budov, aktuálně se jednoznačně nejvyšší oblibě těší příspěvek na domácí fotovoltaické systémy. Jak uvádí Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR), počet žádostí o dotaci na fotovoltaiku přijatých od počátku roku již překonal čísla za celý loňský rok – od začátku nové etapy jich bylo podáno více než dvacet tisíc. Žadatelé se mohou rozhodnout, zda využijí fotovoltaiku pouze k ohřevu vody, nebo zda vybudují komplexnější systém, který bude zásobovat jejich dům čistou energií ze slunečního záření. Fotovoltaika je trendem současnosti, a proto bude také jedním z významných témat stavebního veletrhu FOR ARCH 2022.

Rady i technologie poskytne FOR ARCH

Jak si vybrat tu nejvhodnější variantu pro své bydlení nebo jak získat podrobné informace o možnostech dotací pro budování fotovoltaické elektrárny? Nejvíce odborníků i prodejců fotovoltaických systémů na jednom místě se sejde v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH již v září v Letňanech. „Kromě využití bezplatného poradenství se mohou návštěvníci osobně seznámit s technologickými možnostmi a trendy nejen v oblasti úspory energií. Již 33. ročník se bude orientovat také na zabezpečení a chytré domácnosti. Nebudou chybět vystavovatelé ze sekcí stavebních prvků a materiálů, vytápění, dřevostaveb nebo oboru bazény a sauny & spa,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Jedním z vystavovatelů, kteří v září na veletrhu představí nejmodernější fotovoltaické systémy, bude také Energetický Holding Malina a.s. „Jsme rádi, že na letošním veletrhu FOR ARCH bude mít naše společnost rozsáhlou expozici, kterou byste rozhodně neměli minout. Budeme zde vystavovat populární domácí fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla. Seznámíme vás s nejmodernějšími technologiemi v oboru a představíme naše jedinečná řešení, která dokáží významně snížit náklady na energie, ale také zvýší bezpečnost a soběstačnost domácnosti,“ řekl obchodní ředitel Energetického holdingu Malina Michal Jílek.