Usnadněte si práci v kanceláři nebo doma!

Klára Kudrnáčová
07. Únor 2018

Umístit monitor nebo TV na vhodný držák má mnoho výhod. Absence stojánku, popřípadě celého stolu, zvyšuje variabilitu prostoru a uvolňuje pracovní plochu. Takové rameno pro monitor výrazně zvýší ergonomii pracoviště. Dosáhnete tak ideální pracovní pozice a nebudete se u stolu krčit.

 

Jistě oceníte možnost nastavení vzdálenosti a výšky obrazovky monitoru či televize. Jestliže se pak v případě monitoru k tomu připojí možnost nastavení náklonu, je to ideální, protože
výška středu monitoru by měla být kousek pod úrovní našich očí a zároveň by měl střed obrazovky být kolmý v obou osách na směr uživatelova pohledu. Jinak řečeno – plocha obrazovky musí být rovnoběžná s pomyslnou spojnicí našich očí.

Největší komfort zajišťují držáky s plynovým pístem ve svém těle. Plynový píst totiž dovoluje nastavit odpor, a tím pohodlnou manipulaci s monitorem, aby byl snadno nastaven do ideální polohy s vynaložením minimální síly, třeba jen dvěma prsty. Výhodou je, že není potřeba jej dále aretovat; zůstane tam, kde ho momentálně chceme mít. V případě monitorů je dalším plusem držáků takzvaný management kabelů a integrace USB portů, které ještě více napomohou uspořádání pracovní plochy.

Značka Stell, která je na našem trhu známá především držáky na televizory, nyní rozšiřuje nabídku právě o držáky monitorů s plynovými písty, hliníkovým tělem a kabelovým managementem s porty USB 3.0 a audio integrovanými v základně držáku. Montáž monitoru pak usnadňuje odnímatelná VESA deska.

Jedná se o řadu držáků Stell SOS 2010, Stell SOS 2020 a Stell SOS 2030. Model SOS 2010 je určen pro jedno zařízení o hmotnosti 1-9 kg s VESA standardem 75x75 a 100x100. Umožňuje náklon i otočení v rozmezí +90° až -90° v několika kloubech. V základně je USB 3.0 a audio port, výstup pro nabíjení, sluchátka a mikrofon. Instaluje se na hranu stolu i do otvoru pracovní desky. Prakticky tytéž parametry platí pro model SOS 2020, ten je již ovšem dvojitý a je určen pro monitory dva, případně s adaptérem na notebook Stell SAA 4000 jej lze použít k umístění notebooku a monitoru do stejné úrovně a tím získat mnohem pohodlnější pracovní prostředí z pohledu ergonomie. Model SOS 2030 pak náročnému uživateli umožní umístit monitory hned tři při dodržení obdobných parametrů.