Užijte si valentýnský večer v přítomnosti luxusních vín a dezertů

redakce
01. Únor 2019

Máte rádi Valentýn a slavíte tento svátek všech zamilovaných?? Pro potěšení a strávení příjemného času s drahou polovičkou nepotřebujete luxusní dary. Znáte pořekadlo Láska prochází žaludkem? Tak se ho držte, ale pozor, není nutné strojit několikachodovou večeři. Co si tentokrát dopřát sladký večer s dezerty a k tomu vhodně vybranými víny? Připravte si večírek s vynikajícími sladkostmi jen pro vás dva a ukažte partnerovi, jak dokonale dokážete sladit dezerty s vínem. Naše tipy se vám budou hodit. 

Co by to bylo za oslavu bez bublinek? Aktuálně se velké oblibě těší Prosecco, ale oslníte i sektem nebo šampaňským. K oslavě lásky vybírejte důkladně a dopřejte si to nejlepší, co můžete. Ochutnejte třeba pravé italské Prosecco Mionetto nebo růžové šumivé víno Mionetto Rosé. Milovníci sektu nešlápnou vedle s lahví Bohemia Sekt La Fleur. Čeká-li vás večer plný vášně, nebojte se sáhnout po cavě Freixenet z rozpáleného Španělska. Ke sladším šumivým vínům se skvěle hodí jakékoliv krémové dezerty či pudink, pěna a soufflé. Vyzkoušejte například Prosecco v kombinaci s tiramisu.

Ve svěžím a ovocném buketu Mionetto Rosé převládají tóny růžového grepu, malin, granátového jablíčka, černého rybízu, v pozadí lehký nádech šípku.

Ve svěžím a ovocném buketu Mionetto Rosé převládají tóny růžového grepu, malin, granátového jablíčka, černého rybízu, v pozadí lehký nádech šípku.

Ani sladší bílá, ledová a slámová vína nezůstávají pozadu za bublinkami a hodí se ke krémovým dezertům, jako je créme brûlée nebo panna cotta. Pro oživení můžete vytvořit jakýkoliv ovocný salát, ke kterému lahodí aromatické bílé víno, ideálně suché nebo polosuché, například Sauvignon, Muškát moravský nebo Ryzlink rýnský. Vyzkoušet můžete oblíbenou kombinaci s melounem. Milovníci sladkých ovocných dortů a koláčů k nim ocení také sladká vína. „Víno by mělo být zpravidla dokonce i o něco sladší než dezert samotný, aby ve výsledku nechutnalo kysele až fádně,“ vysvětluje David Král, trojnásobný mistr České republiky v sommelierství, který je zároveň hlavním sommelierem společnosti BOHEMIA SEKT. Nejlépe budou ladit vína svěží, vyzrálá, výběry z hroznů i bobulí. Pozadu nezůstává ani víno ledové či slámové. Obě se hodí k tmavým ovocným a zejména ořechovým dezertům.

Intenzivní, bohaté aroma sektu La Fleur připomíná rozkvetlé růže a muškáty v pozadí s tóny exotického ovoce.

Intenzivní, bohaté aroma sektu La Fleur připomíná rozkvetlé růže a muškáty v pozadí s tóny exotického ovoce.

Chybí vám zmínka o zákuscích z čokolády?? Na ně nesmí zapomenout milovníci silného červeného vína, neboť čokoláda dokáže až příliš pohltit všechny chuťové vjemy. Správnou volbou bude kvalitní portské a likérové víno. Dále se hodí také dezertní víno, vyrobené z hroznů napadených ušlechtilou plísní. Pozor, k čokoládovým dezertům nikdy neservírujte bílé víno. Pokud preferujete méně sladké dezerty, jako například jablkový štrůdl, zkombinujte ho s bílými víny vyšších přívlastkových kategorií s výrazným muškátovým aroma. K palačinkám s džemem vyberte bílé víno s vyšším zbytkovým cukrem, výběr z bobulí nebo sladší šumivé víno.

Čokoládový krémový dort

Čokoládový krémový dort