Valentýn bez květin by byl jako láska bez polibků

Tezera Švecová
13. Únor 2019

Vyjádřit lásku lze různě, mezi ty nejtradičnější patří květina. Každý květ mluví beze slov, ale přesto může hovořit v dlouhých zamilovaných větách. Důležitý je výběr té správné květiny. Značka LUKA:SH se zaměřuje na netypické valentýnské inspirace v trendu "from others industry". Květinová dílna a obchod květinami sídlí na pražských Vinohradech. Florista Lukáš Tvrdý spolu s interiérovou designérkou Šárkou Hrdinovou tvoří úchvatná aranžmá a kytice, do nichž promítají výrazný protiklad přírody a technických materiálů.

Charakteristickou květinou svátku všech zamilovaných byla donedávna rudá růže. V dnešní době se od ní malinko upouští nebo je růže v kytici smíchána s jinými druhy květů, které společně vytvářejí romantické vazby. Valentýnskými barvami jsou bílá, růžová, červená a fialová a jejich odstíny. "A nesmím zapomenout na korálovou, která představuje nejvýznamnější barvu roku nejen ve floristice. Bez ohledu na diktát bude vždy nejkrásnější kyticí ta, ze které vyzařuje láska," upřesňuje Lukáš Tvrdý, majitel značky LUKA:SH.

Kytice dokáže vyjádřit víc, než jen vyznání "miluji tě". Milovnice tulipánů ocení netradičně zpracovanou kytici, která vyplňuje srdce z přírodních materiálů. Květy, které vyrůstají ven, jsou symbolikou vroucího citu prýštícího ze zamilovaného srdce. Má-li vaše partnerka ráda orchideje a ocení-li navíc netradičně zpracované řemeslné produkty, pak ji uděláte velkou radost spojením těchto artefaktů. Květy orchidejí, vystupující z fialového Trachelia, dekorované bobulemi itex, mohou říkat: "Nosím Tě v srdci jako poklad, vzácnou květinu."

Rudé srdce jako symbol zamilovaných

Máte rádi netradiční věci? Věříte, že překvapivou dominantou valentýnské kytice může být i izolační návlek na topenářské trubky? Samozřejmě v červené barvě! Pak vás jistě zaujme jeho spojení se sametově matnými okvětními plátky a se srdcem ve tvaru spirály. A co má taková kytice sdělit? "Naše láska je velká a bude stále narůstat."