Valentýnský dárek od Světlušky

redakce
07. Únor 2019

Láska se dá vyjádřit mnoha činy. Když svou drahou polovičku potěšíte designovým klenotem od Světlušky, uděláte navíc dobrý skutek - podpoříte nevidomé děti a dospělé. Na výrobě šperků se spolu s tvůrkyní Marií Poláčkovou z ko-ra-le.cz podíleli nevidomí z Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska Dědina. Touto spoluprací vznikly decentní korále, které jsou k dostání za 230 Kč na e-shopu Světlušky

Šperk je tvořen skleněnou, ručně foukanou kuličkou o průměru 25 mm, která je naplněná barevným drátkem. Výroba těchto náhrdelníků má již sedmiletou tradici, samozřejmostí je ekologický přístup. Ručně provedené náhrdelníky spojuje čiré sklo a barevné měděné drátky - růžový, zlatý, stříbrný, či černý. Jsou doplněný stříbrnou roxorovou šňůrkou o délce 95 cm. Pořídíte je ve speciálním dárkovém balení, které potěší srdce každé ženy.

Kromě značky ko-ra-le.cz a výrobce tradičních, ručně foukaných skleněných ozdob Slezská tvorba se na vzniku valentýnského šperku podíleli sami nevidomí. "Za výrobou šperků stojí stovky hodin práce nevidomých v Pobytovém středisku Dědina, kde je celoročně živo. Těžce zrakově postižení tady najdou příležitost pracovat a vidět za sebou reálné výsledky, ať už v košíkářské, kartonážní nebo keramické dílně," vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gabriela Drastichová.

O Světlušce

Světluška pomáhá lidem, kteří nevidí nebo vidí velmi špatně, žít smysluplný život a cítit se užiteční. Přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje mimo jiné rozvoj talentů a tvořivých schopností nevidomých.