Velikonoce - svátky jara s Mlékárnou Valašské Meziříčí

redakce
08. Duben 2019

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, avšak pro spoustu lidí jsou to především svátky jara, kdy se probouzí příroda, slavíme naději a lásku, plodnost. Na Velikonoce držíme nejrůznější zvyky a tradice, které nás mají zbavit všeho starého, očistit tělo i domácnost od nemocí. Milovníkům zdravého životního stylu přináší Mlékárna Valašské Meziříčí dva velikonoční recepty s Kysanou smetanou z Valašska a Bílým jogurtem z Valašska.

„Velikonoce jsou velmi významným svátkem a spousta lidí připravuje mnoho velikonočních dobrot, proto jsme se rozhodli obohatit slavnostní stoly o recepty ve zdravější variantě s využitím našich výrobků Kysané smetany z Valašska a Bílého jogurtu z Valašska," říká ing. Radka Benešová, marketing manager Mlékárny Valašské Meziříčí. „Mrkvovou bábovku si můžete připravit nejen na Velikonoce, ale můžete pohostit rodinu nebo návštěvu kdykoliv. Perníčky zase mají děti rády a mohou je tak mlsat ve zdravé variantě," dodává Radka Benešová.

Na Velikonočních svátcích je zajímavé to, že vyjdou každý rok na jiné datum. Je to z toho důvodu, že se termín stanovuje podle lunárního kalendáře. V letošním roce připadá Velikonoční pondělí na 22. dubna, zatímco v loňském roce bylo již na jeho počátku. Vysvětlení je jednoduché - Velikonoce připadají vždy na první neděli po prvním jarním úplňku, tedy mezi 22. březnem a 25. dubnem.

Recept na Velikonoční mrkvovou bábovku s Kysanou smetanou z Valašska

Na tuto zdravou dobrotu budete potřebovat :

  • 1 kysanou smetanu z Valašska
  • 5 vajec
  • 180 g moučkového cukru
  • 180 ml oleje
  • 310 g cereální nebo špaldové mouky
  • 1 prášek do pečiva
  • 4 lžíce čerstvého mléka z Valašska (či jiného)
  • 4 nastrouhané mrkve

Nejprve vyšlehejte žloutky s cukrem a postupně přilijte olej. Poté vmíchejte mouku s práškem do pečiva, Kysanou smetanu z Valašska a Čerstvé mléko z Valašska a nastrouhanou mrkev a promíchejte. Pečte na 160 stupňů asi 45 minut. Nakonec bábovku pocukrujte či polijte bílou polevou.

Soutěž o sportovní oblečení pro 5 výherců v náhodném výběru

Soutěžte s námi o sportovní oblečení (prošívaná vesta, termotriko ve velikosti S-L v náhodném výběru).

Soutěžní otázka: V jakém městě najdeme Valašské mlékárny?

a) v Českém Meziříčí

b) ve Velkém Meziříčí

c) ve Valašském Meziříčí

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 21.4.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.