NEWS & ARTICLES

Věřit zázračným přípravkům se nevyplácí, lepší je vsadit na tradiční potraviny

Únava, nedostatek energie, poruchy spánku nebo špatné trávení, to všechno jsou příznaky, že s naším organismem není něco v pořádku.

„Nezdravý životní styl, chemicky upravovaná strava a škodliviny z ovzduší v současné době představují negativní faktory, které vytvářejí oxidační stres, který vede k předčasnému stárnutí organismu. V menším množství nejsou volné radikály škodlivé, naopak posilují imunitu a ničí rakovinové buňky. Jenže když se jich vytvoří nadbytek, je nutné je eliminovat pomocí antioxidantů,“ řekla MUDr. Vladislava Kundrátová, primářka karlovarského lázeňského hotelu Imperial.

Metod, které mají zaručeně zbavit tělo toxických látek, existují obzvlášť na internetu stovky – od konzumace pouze zeleninových šťáv až po užívání bylinných přípravků. Podle odborníků však mohou být některé z nich nebezpečné, proto je nutné si dobře promyslet proč chceme detox podstoupit a zvolit vhodný program s pomocí specialisty. Rozhodně není dobré podstoupit detox kvůli tomu, že chcete zhubnout. Většinou dojde ke ztrátě vody a ne tuku z těla jak si přejeme.

Syrová zelenina by měla být důležitou součástí každodenní stravy. Je bohatá na vitamíny C, E, zinek nebo selen, které jsou pro naše tělo přínosnými antioxidanty. K nastartování detoxu je rovněž možné využít i některé wellness a léčebné procedury. Ten, kdo podstupuje detox, také často podlehne módním trendům a některé potraviny jídelníčku úplně vynechá. „Hodně se mluví o vyloučení lepku ze stravy, ale pokud člověk
nemá prokázanou nesnášenlivost na lepek, není důvod ho vynechávat. Často lidé nejedí sýry, přitom zrovna sýry jsou skvělým zdrojem bílkovin a vápníku. Doporučuje se ale vybírat ty s obsahem do 30 procent,“ řekla MUDr. Kundrátová.

Zkuste nastartovat a očistit orgnismus po zimě s detoxikačními a doma připravenými nápoji. Na čištění krve a jater je nejlepší nápoj ze salátové okurky, celeru, petržele, zázvoru a citronu.
Stačí vše oloupat, vložit do odšťavňovače a čerstvou šťávu hned vypít. Tento nápoj lze obohatit například o avokádo.