Víte, který drahý kámen je nazýván "drahokamem 20. století"?

redakce
24. Leden 2019

Máme na mysli TANZANIT, nádherný modrý kámen, který se navíc považuje za skvělou investici a který byl před 50 lety díky značce Tiffany představen světu. Tiffanyho gemologové na svých dobrodružných výpravách neobjevili jen tanzanit, který můžeme najít pouze na jednom místě na naší planetě, a to nedaleko Kilimandžára v Tanzanii, podle kterého byl pojmenován. Objevili i další drahé kameny, například kunzit, morganit či tsavorit. Dědictví klenotnického impéria Tiffany & Co. se tedy doslova opírá o ty nejčistší diamanty.

Pro tanzanit je charakteristický pleochroický efekt, což znamená, že drahokam má z různých stran různá zabarvení. Díky své nádherné modrofialové barvě se řadí mezi nejoblíbenější drahokamy. Šperky s tanzanitem jsou nejen krásné, ale jsou také považovány za dobrou investici. Z hlediska četnosti výskytu je tanzanit zhruba tisíckrát vzácnější než diamant, a odhaduje se, že jeho zásoby se během 30 let vytěží. Proto cena tanzanitů stoupá a v budoucnu ještě poroste.

Již od objevení tohoto drahého kamene se tanzanit neustále vyskytuje v Tiffanyho kolekcích a k 175. výročí značky byl vytvořen speciální náhrdelník s obrovským tanzanitem; novou kolekci Paper Flowers zdobí vedle zářivých diamantů i barva tanzanitů a nádherné šperky se sytě modrým drahokamem byly představeny i nedávno v rámci nejluxusnější kolekce vysokého šperkařství TIFFANY BLUE BOOK.

Plesová sezona je v plném proudu, tak se nechte inspirovat třeba právě tanzanitem a prohlédněte si skvosty s tímto jedinečným drahokamem.