Vlasová péče začíná u kořínků. Salon By Femme proto představuje novinku v podobě aplikace vlasového séra do nejhlubších vrstev pokožky

O liftingu obličeje už jste jistě slyšeli, ale co lifting vlasové pokožky? Věděli jste, že právě její stárnutí má za příčinu vypadávání vlasů i jejich menší kvalitu? V pražském salonu By Femme nyní můžete vyzkoušet unikátní ošetření Thesera ampule Rootension, které se aplikuje výjimečným přístrojem Air-In. Ten totiž dokáže živiny dostat až do hloubky 3 mm, a to bez invazivního zásahu! Využívá totiž tzv. vzduchové jehly a silného ultrazvuku. Do salonu se můžete též objednat na trichologické vyšetření, konzultaci, nebo začít péčí Thesera v pohodlí domova.

Asi nikoho nepřekvapí, že za menší kvalitu vlasů a jejich vypadávání opět může nedostatek kolagenu. Ten funguje jako pomyslný most mezi vlasy a pokožkou hlavy, a pokud není dostatečně silný, vlasová pokožka ztrácí pružnost, čímž dochází i k oslabení vlasových kořínků, odumírání kožních buněk a vypadávání vlasů. Vlasové sérum v ampulích Rootension proto obsahuje molekulu mezibuněčné komunikace NAD+, přezdívanou též jako královna omlazující kosmetiky. Obecně by se dalo říct, že řeší základní příčiny všech problémů vlasové pokožky.

Podpora růstu vlasů i tvorby kolagenu

Další aktivní ingrediencí v ampuli je i Black Ex Collagen, který podporuje tvorbu kolagenu typu 17, jenž zmírňuje vypadávání vlasů, posiluje pokožku hlavy i vlasy a celkově zvyšuje odolnost vlasové pokožky. Obsažené peptidy podporují růst nových vlasů a zlepšují kondici pokožky. Mentol, kyselina salicylová a dexpanthenol odstraňují odumřelé kožní buňky a kožní maz, čímž nejen čistí póry, ale také zlepšují obnovující a posilující funkci pokožky. Tvorba kolagenu trvá 3-6 měsíců a účinky přetrvávají nejméně 1 rok. První výsledky po aplikaci můžete pozorovat již po 8 týdnech.

Domácí péče

Kromě salonního ošetření je potřeba se o vlasovou pokožku řádně starat i z pohodlí domova. K těmto účelům značka Thesera představuje tři kroky nové vlasové rutiny. Vše začíná hloubkovým čištěním pokožky hlavy, kterého docílíte, když jednou týdně nanesete čisticí vlasovou vodu Rootension. Dokonale odstraní odumřelé kožní buňky, kožní maz i jiné nečistoty před samotným šamponováním. Právě šampon Rootension Black EX je dalším krokem k tomu, aby vlasová pokožka byla osvěžená, měla vyrovnané pH a vy jste měli zdravé a pružné vlasy. Posledním krokem je výživa a ochrana pokožky hlavy a posílení vlasových kořínků, čehož docílíte díky séru Rootension Black EX. Po vysušení vlasů ručníkem nastříkejte na pokožku a jemně vmasírujte.

Salonní ošetření Thesera ampule Rootension pro přístroj Air-In je k dostání za 2 500 Kč. Trichologické vyšetření s konzultací o délce 45-60 minut je k dostání za 1 200 Kč.