Vybavte včas a dobře penál pro malého školáka!

Markéta Sirotková
24. Srpen 2018

Kuličková pera, rollery, linery nebo plnicí pera. Vybrat pro děti tu nejvhodnější psací potřebu se může zdát jako pěkný oříšek. Jiné pero potřebuje prvňáček teprve začínající se psaním, mladá slečna toužící po barevně napsaných poznámkách či student střední školy. Japonský výrobce psacích potřeb Pilot pro vaše školáky nachystal přehled, čím vybavit penál školáka každého věku a usnadnit mu tak návrat do školy.

První stupeň základní školy

Při nástupu do první třídy má na volbu psací pomůcky největší vliv učitel a rodič. Mezi nejdůležitější aspekty pro výběr prvního pera se řadí správná hmotnost, šířka stopy a tloušťka pera v místě držení, ale i ergonomický úchop. Ergonomický úchop intuitivně navádí, aby dítě pero drželo správně. Ruka tak zůstává lehká a uvolněná. Šířku stopy volíme také silnější, aby byly vidět všechny kličky a dítě nebude mít potřebu na pero tlačit. Hmotnost pera rozhoduje, jak rychle se ruka unaví. Nejkrásnější výtvory v písance vzniknou, když je ruka uvolněná a lehká, proto je dobré prvňáčkům dopřát pero co možná nejlehčí. Opravitelnost, tedy možnost napsaný text vygumovat, je nejlepší konzultovat s učitelem. Vygumovat chybu je fajn, sešit tak není plný škrtanců. Na druhou stranu, pokud má dítko nějaký problém s učením nebo se psaním, není možné písmo, resp. chyby analyzovat.

Jednoznačným hitem a fenoménem posledních 10 let mezi školáky jsou gumovací pera FriXion. Napsaný text lze vygumovat a znovu přepsat na stejném místě tolikrát, kolikrát chcete. Už žádné zmizíky, žádná další pera na přepisování.

Druhý stupeň a střední škola

Starší děti na druhém stupni již v psaném textu nechybují tak často. Jejich prioritou jsou spíše design a trendy. Dívky navíc milují barvy a touží po krasopisně napsaných zápiscích i barevných nadpisech. Ty jim nevědomky pomáhají se snadnějším zapamatováním. Zářivé zvýrazňovače Pilot Spotliter mají hroty vyrobené z odolných polyesterových vláken a zvládnou tak zvýraznit velké množství stránek bez změny tvaru hrotu. Široká škála odstínů gumovacích fixů FriXion Colors s kulatým vláknovým hrotem zase umožňuje zdůraznit téměř každý nadpis v sešitu jinou barvou.

Protože se značka Pilot zavázala k intenzivní ochraně životního prostředí, nabízí cca 90 % per s vyměnitelnými náplněmi, které jsou hospodárnější a k životnímu prostředí ohleduplnější.