Vyšehrad: Fylm hlásí rekordní čísla návštěvnosti!

Po prodlouženém velikonočním víkendu hlásí tvůrci snímku Vyšehrad: Fylm rekordní čísla návštěvnosti! Vypadá to, že diváci opět začali chodit do kin. Během prvních dnů totiž vidělo tuto nekorektní komedii o nezkrotném fotbalistovi Lavim ve více než 210 kinech po celé republice více než 204 000 diváků!

Jedná se o ne úplně běžné číslo nejen po covidovém období. Z českých filmů nad hranici 100 tisíc za první víkend dosáhli od začátku pandemie jen snímky Zátopek (108 tisíc) v srpnu 2021 a Karel (105 tisíc) v říjnu 2021. Vyšehrad: Fylm se ale může poměřovat dokonce i se zahraničními tituly, kdy jen Spider-Man: Bez domova dosáhl v prosinci 2021 na necelých 180 tisíc během prvního víkendu. Všechny ostatní snímky od nového Jamese Bonda až po Venoma 2 zůstávají daleko za tímto číslem.

Komedie Vyšehrad: Fylm

Komedie Vyšehrad: Fylm navazuje na velmi oblíbený, ale dost nekorektní internetový seriál z roku 2016, takže určitou diváckou základnu už měl vytvořenou. Na sociálních sítích, filmových portálech, ale i u většiny kritiků má však i filmové zpracování velmi pozitivní ohlasy a diváci sami hlásí, že na snímek vyrážejí opakovaně. Bude Vyšehrad konečně tím filmem, který znovu přivede diváky do kinosálů?

Vyšehrad: Fylm vznikl v produkci Gangbang production, představuje v hlavní roli Jakuba Štáfka jako problematického fotbalistu Laviho a byl natočen v roce 2020. Kvůli pandemii vstoupil do českých kin až 14. dubna 2022, kam jej uvedla distribuční společnost Bioscop. Na Slovensku bude mít film premiéru 19. května 2022.

Synopse

Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal“ zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy… Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky… Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho průšvihu do druhého!

Obsazení

Lavi: Jakub Štáfek

Jarda: Jakub Prachař

Král: Ondřej Pavelka

Žloutek: Jiří Ployhar

Lucie: Šárka Vaculíková

Laviho máma: Věra Hlaváčková

Laviho syn: Jakub Jenčík

Alena: Veronika Khek Kubařová

Miloš: David Prachař

lona: Ivana Chýlková

Igor: Jaroslav Plesl

Oto: David Novotný

 

Štáb:

Režie: Martin Kopp, Jakub Štáfek

Scénář: Tomáš Vávra

Kamera: Jan J. Filip

Architekt: Pavel Kout

Kostýmy: Kateřina Konečná

Masky: Ivo Strangmüller

Střih: Tomáš Klímek

Hudba: Vojtěch Záveský (Vojtaano)

Zvuk: Jan Paul

Producenti: Ctibor Pouba, Jakub Štáfek

 

Žánr: Komedie

Stopáž: 105 minut
Premiéra: 14. dubna 2022

 

Sociální sítě:

www.facebook.com/Julius.Lavi.Lavicky

www.facebook.com/vysehradfilm

www.instagram.com/julius.lavi.lavicky

TikTok: @vysehrad_fylm