NEWS & ARTICLES

vyzkoušejte nové AVA Spa ve Four Seasons Hotel Prague

„Ava“ je prastaré keltské slovo a znamená „voda“. Voda je základním stavebním kamenem našeho těla, a proto bychom její význam neměli přehlížet ani v zimě. Vodou se také nechalo inspirovat nově otevřené spa v hotelu Four Seasons Hotel Prague. Koncept AVA Spa odkazuje nejen na vodní procedury, ale také na tradici českého lázeňství. Claudia Santos, spa manažerka ve Four Seasons Hotel Prague, vyvrací největší omyly z oblasti hydratace pleti i celého organismu v zimních měsících.

Claudia Santos

1. V chladnějších měsících není nutné tolik pít
„Chladné počasí a nízké teploty nás nenutí k tomu, abychom pili v takovém množství, jako jsme zvyklí pít během horkého léta. Nedostatečný příjem tekutin má však za následek dehydrataci těla, která je patrná i navenek. Naše pleť je na pohled sušší a mohou se objevovat i drobné šupinky,“ upozorňuje Claudia. V ideálním případě je dobré mít po ruce neustále láhev s neperlivou vodou nebo neslazeným čajem.

2. V zimě není třeba používat hydratační krémy
„Mezi ženami kolují pověry, že v zimě voda v pleti zamrzá,“ zmiňuje nejčastější mýtus Claudia a dodává: „To samozřejmě není pravda. V chladném období není nutné se hydratačním krémům vyhýbat. Naopak pomáhají dodat potřebnou vláhu pleti. Faktem však je, že mráz či inverze pleť vysušují rychleji, proto je přínosnější zvolit mastnější krém, který pleť v tomto období lépe ochrání. Pokud nechcete péči o pleť v zimě opravdu podcenit,
používejte speciální krémy, které obsahují látky proti potlačení vlivu nepříznivého počasí.“

3. Horká sprcha zvláční pleť
„Voda ohřátá na vysoký stupeň není pro pleť v zimě vhodná. Měli bychom volit koupele s ohledem na venkovní teplotu a po koupeli aplikovat odpovídající tělové oleje a krémy,“ radí Claudia. AVA Spa poskytuje komplexní péči o pleť a tělo. „V zimě doporučuji pro relaxaci a zklidnění mysli např. naši prostornou suitu pro páry, v níž se nachází Rhassoul a vana pro minerální koupele. Během našich procedur dbáme na celkové kosmetické ošetření, které pleť rozjasní a dodá jí potřebnou péči, i když je venku nevlídně,“ uzavírá téma Claudia.

Sodashi

AVA Spa nabízí speciální vodní procedury, které odkazují na tradici českého lázeňství. „Hosté mají možnost zažít speciální koupele inspirované českými lázněmi. Mezi nejžádanější patří minerální koupel s označením Karlovy Vary, která očistí tělo, a lázeň je navíc obohacena o esenciální citrónový olej,“ doporučuje Claudia. V zimě je nezbytné tělo hydraovat tělovými mléky a oleji. V AVA Spa se můžete nechat hýčkat značkovou kosmeikou, kterou jinde neseženete. Nabídku tvoří tělové oleje Sodashi, např. Fitness Recovery Body Oil, Serenity Body Oil nebo Vitamin Rich Body Oil, bez obsahu chemických látek. Ošetření kosmetikou Sodashi udržuje pleť hydratovanou, zvyšuje její pevnost a dodává jí mladistvý vzhled.

AVA Spa v hotelu Four Season Prague je idylickým místem pro regeneraci těla i duše. Rezervace lze provést na telefonním čísle (+420) 221 427 830, email: spa.prague@fourseasons.com. Menu na www.fourseasons.com/prague/spa.