Vzhůru na loď! Vyrážíme s kamarády do vesmíru

Povedená dvojka - lední medvěd Vladimír a tučňák James - se tentokrát setkávají, aby probádali vesmír a zažili tak nejedno dobrodružství. Přidává se k nim nová kamarádka, kolibřice Lucie, s kterou se vydají až na Měsíc. Zastavte se v pražském planetáriu a prožijte dobrodružství s touto neobvyklou trojicí. Dozvíte se odpovědi na otázky, které jste už možná někdy hledali.

Tučňák James se nemůže dočkat, že podnikne spolu s medvědem Vladimírem další vesmírné dobrodružství. Vysvitla polární záře, což znamená, že je na čase nastartovat loď Polaris a vydat se na cestu. Vesmírnou loď však zasáhne meteorit a oba kamarádi jsou nuceni urychleně přistát.

Ovládání se však vymyká kontrole a loď se zřítí přímo do květinového záhonu. Tam si poletuje kolibřice Lucie, vášnivá sběratelka kamenů. Jakmile se dozví, že její dva nové kamarády smetl meteorit, navrhuje vydat se do vesmíru znovu a prozkoumat hvězdy, meteority, gravitaci a prožít tak další dobrodružství. U této výpravy nesmíte chybět ani vy. Vydejte se proto do pražského planetária, odkud vesmírná loď Polaris 2 startuje každé odpoledne. Délka pořadu: 31 minut + 20 minut živě moderovaná část.