NEWS & ARTICLES

Za poslední tři roky vzrostl zájem o estetické zákroky až o 62 procent

Zvětšení a zpevnění prsou, lipotransfer hýždí a lýtek, nebo plastická operace břicha tzv. abdominoplastika. To jsou estetické zákroky, které v loňském roce nejčastěji prováděl lékařský tým kliniky plastické chirurgie Aesthevita, pod vedením plastického chirurga Jána Pilky. U mužů byl největší zájem o penoplastiku, což je zvětšení a zbytnění penisu. V roce 2017 vzrostl oproti roku 2016 zájem o estetické zákroky o 20 procent. Podle doktora Pilky Češky jen pomalu dospívají k tomu, aby dbaly o svou krásu a zvyšovaly si tak sebevědomí.

Ze statistik Aesthevity vyplývá, že v roce 2016 provedl doktor Pilka 800 zákroků. V loňském roce už to bylo 1050 a bylo nutné zvýšit počet operačních dnů v týdnu na čtyři. Od otevření kliniky v červnu 2014 se tak zvýšil počet zákroků o 62 procent. Přesto, že čísla rostou, jsou u nás ženy i muži na rozdíl od zahraničí zdrženlivější. „Plastická chirurgie byla ještě donedávna hanlivé slovo a já si myslím, že Češky ještě nedospěly k tomu, aby se učily být krásné. Aby se měly rády, líbily se samy sobě a zvyšovaly si tím své sebevědomí,“ konstatoval doktor Ján Pilka, majitel kliniky plastické chirurgie Aesthevita.

V roce 2017 měly ženy největší zájem o lipotransfer do pozadí. Jde o metodu odsátí tuku z partií, kde je ženám na překážku a poté přenesení vlastního vyčištěného tuku do pozadí. S nárůstem klientek a klientů počítá klinika i v roce 2018. Pro ženy připravila novou službu, a to zvětšování prsou metodou multiplane. Jde o metodu, při které se povislá prsa řeší pouhou augmentací, tedy implantáty, a není nutné používat ještě navíc modelaci. Zákrok je mnohem šetrnější a zůstává po něm méně jizev.