Začtěte se v předjaří do zajímavých knih o partnerských vztazích

Nakladatelství Synergie přináší 2 nové zajímavé knihy o partnerství. V dnešní době již víme, že touha být připoután k partnerovi je naprosto přirozená lidská potřeba. Nejen o tom pojednávají naše 2 knižní tipy.

Ukázka z knihy Citové pouto

Ukázka z knihy Citové pouto

Touhu tvořit pár máme zakódovanou v genech. Je dokázané, že naše partnerské vztahy v dospělosti ovlivňuje citové pouto, které si vytvoříme již v raném věku. V knize Citové pouto poskytuje dvojice spisovatelů Amir Levine a Rachel S.F. Heller praktický návod a zároveň i test, jak rozpoznat vlastní typ citového pouta i vzorce attachmentového chování u svého partnera. Kniha dává nejen návod, jak využít efektivní komunikaci ve vztahu, ale také jak se vyhnout úzkostně‑vyhýbavé pasti a dozvíte se, proč lidé s jistým citovým poutem mohou být dobrým partnerem pro každého. V případě, že porozumíte teorii attachmentu, jste na dobré cestě najít a udržet hluboce uspokojující partnerský vztah. Knihu Citové pouto zakoupíte v nakladatelství Synergie za 280 Kč.

Druhou zajímavou knihu napsal americký spisovatel David Deida. Publikace s názvem Intimní splynutí je dle autorových slov určená "mužům i ženám, které fascinuje sex, láska a opravdová duchovní extáze. Je pro lidi, kteří milují splynutí těl, otvírání srdcí a osvícení myslí". Moderní muži a ženy zjistili, že rovnost sama o sobě nevytváří vášnivé a rozvíjející se vztahy. Jenže jak se k tomu postavit? Určitě není dobré vrátit se k dřívějšímu modelu, kdy žena stála u plotny a muž byl macho. Ovšem pokud nejsme spokojení s nezávislostí, která může být nudná, a zároveň nás neuspokojují vztahy založené na nerovnosti sexuálních rolí, kam jinam bychom měli směřovat? Odpověď možná najdete právě v knize Intimní splynutí, kterou nakladatelství Synergie nabízí za 254 Kč.

Ukázka z knihy Intimní splynutí

Ukázka z knihy Intimní splynutí