NEWS & ARTICLES

Zatočte s kruhy pod očima

Vzhled pandy bývá často památkou na probdělou noc, nebo špatný životní styl. Ať tedy prožíváte těžké období plné bezesných nocí, nebo jste se vrátila z večírku nad ránem, nezoufejte, máme pro vás spoustu rad, jak nežádoucí otoky pod očima zamaskovat.

Krém Lumafirm lift & glow, Pevonia Botanica, 1 837 Kč

Důležité je zjistit zda nemáte tmavou pokožku pod očima danou geneticky. Osobám se světlou kůží mohou pod očima prosvítat žilky. JInak dlouhodobé problémy s kruhy pod očima mohou být varovným signálem nemoci, alergie či hormonální nerovnováhy. Nejčastější příčinou otoků pod očima je však životní styl. Hodiny koukání do počítače, zakouřené prostředí, stres, nedostatek spánku a nevyvážená strava dává našemu tělu zabrat.

Alfou a omegou je dodržování pitného a spánkového režimu. Pokud zapracujete těchto dvou věcech, rozhodně vás čeká větší odměna, než jen zánik kruhů pod očima. V dnešní době existuje nespočet technologií, které vám pomohou zvyknout si a dodržovat novou rutinu. Pro kontrolu dostatečného množství tekutin můžete vyzkoušet mobilní aplikaci Water Drink Reminder, která vás bude hlídat nebo motivační láhev se značkami. Mobilní aplikace vám může pomoci i se zlepšením spánkového režimu, vyzkoušejte třeba GoogleFit. Ve stravě se pokuste omezit kávu a přespříliš soli, naopak zařaďte více vitamínu C a železo.

Ráno se probudíte a v zrcadle vás čeká nemilé překvapení, na kruzích pod očima by se dalo houpat. Zasáhnout můžete domácími prostředky. Můžete přikládat kostky ledu, zchlazené sáčky zeleného, či heřmánkového čaje, který má antioxidační a projasňující účinky, stejně jako dobře známé plátky okurky. Pokud potřebujete těžší kalibr, doporučujeme oční krém Lumafirm lift & glow od Pevonia Botanica, který je plný vysoce koncentrovaných účinných látek. Dlouhodobá péče o oční okolí je vždy znát, čím dříve se jí začnete věnovat, tím lépe. Nikdy však není pozdě začít! Oči před spaním vždy odličte a používejte speciální krémy na oční okolí s kolagenem a vitamíny. Důležité je pokožku chránit před slunečním zářením pomocí krémů s UV faktorem a používáním slunečních brýlí.

Krém Lumafirm lift & glow od Pevonia Botanica zakoupíte na eshopu, www.pevoniaeshop.cz za 1 837 Kč.