Zažeňte žízeň vaší pleti. Po zimě je potřeba pokožku hydratovat

Voda patří mezi 6 základních živin, bez kterých by lidský organismus nemohl fungovat. Její nedostatek se prakticky ihned projeví na naší pleti. Co dělat, když je pleť po zimě dehydratovaná? A čím ji na jaře probudit? Poradí kosmetická poradkyně Amway Česká republika a Slovensko Zuzana Gavendová. S vodou je také spojen Světový den vody vyhlášený OSN, který připadá na 22. března 2022. Oslavte s námi tento den a poznejte blíže zázraky, které voda udělá s vaší pletí!

Pozor na dehydratovanou pleť

Až 65 % našeho těla je tvořeno vodou. Pro normální fungování našeho organismu je voda zcela nezbytná. Ovlivňuje totiž mnoho procesů včetně regulace tělesné teploty, vyplavování toxinů a škodlivých látek, usnadnění trávení a celkové regenerace organismu. Její nedostatek se velmi rychle projeví také na naší pleti. Pleť rychleji stárne, stěny cév slábnou a praskají, a vznikají tak ošklivé červené žilky.

 „Pokud je vaše pokožka napjatá, bez jasu a objevují se na ní šupinky, trpíte s největší pravděpodobností dehydratací. Jde pouze o přechodný stav, kdy pleti po chladné zimě schází dostatečná vláha v horní vrstvě pokožky. Paradoxně nejvíce bývá dehydratací ohrožená mastná pleť, její majitelky totiž často používají agresivnější odličovací prostředky s obsahem alkoholu, které pleť nadměrně vysušují,” vysvětluje Zuzana Gavendová, beauty expertka společnosti Amway Česká republika a Slovensko

Hydratujte navenek i uvnitř

Prvním krokem pro dosažení zdravě vypadající pleti je dostatečný příjem tekutin, ideálně čisté vody v kombinaci s bylinkovými nebo zelenými čaji. V průměru se doporučuje vypít denně 8 větších sklenic vody. Vše ale závisí na životním stylu, aktuálním zdravotním stavu a aktivitě.

Druhým krokem je výběr správných pleťových přípravků, které za pomoci přírodních ingrediencí a moderních technologií dodají pokožce přesně to, co na jaře potřebuje. Do každodenní péče o pokožku proto na jaře zařaďte přípravky s hydratačními složkami – krémy, masky i séra. Pro čištění volte šetrné přípravky bez mýdla či parfemace. Dvakrát týdně si také dopřejte hydratační pleťové masky, které pleti dodají extra vláhu a napomůžou obnovit její bariéru. Dobré je používat přípravky z jedné produktové řady, které se vzájemně doplňují a zásobují pleť vláhou a živinami tak, jak je potřeba,” uvádí Zuzana Gavendová a doporučuje zařadit do péče o pleť také hydratační séra, která obsahují až sedmkrát více aktivních látek než pleťové krémy.

Hydrating balíček z řady Artistry Skin Nutrition™

Pokud hledáte ucelenou řadu zaměřenou právě na hydrataci, zvolte Hydrating balíček z řady Artistry Skin Nutrition™ od Amway™ obsahující vyhlazující pleťové tonikum, denní emulzi s SPF 30 a gel-krém. Denní a noční hydratační přípravky jsou navrženy tak, aby byla pleť vyživená 24 hodin denně, a neztrácela tak svou pružnost a zdravý jas.

Produkty neobsahují žádné minerální oleje, parabeny ani ftaláty. Třešničkou na dortu této sady produktů je i fakt, že jsou registrovány u The Vegan Society, díky čemuž máte jistotu, že produkty nejsou testovány na zvířatech ani neobsahují žádné živočišné složky.

Cena Hydrating balíček z řady Artistry Skin Nutrition : 1920 Kč

Hydratační pleťová maska Artistry Signature Select™

Nejideálnějším způsobem, jak dopřát pleti opravdu velkou dávku hydratace najednou, jsou hydratační pleťové masky. Hydratační pleťová maska Artistry Signature Select™ s výtažkem ze zeleného čaje dodá pleti okamžitou, a především dlouhotrvající hydrataci, a navíc ji díky svému složení pomáhá chránit před škodlivými vlivy vnějšího okolí. Zamilujete si i její pěnovou a nadýchanou konzistenci.

Cena Hydratační pleťové masky Artistry Signature Select : 990 Kč

Hydratační sérum Artistry Signature Select™

Vsaďte také na personalizované produkty kombinující účinné přírodní složení a vyspělé technologie. Jedním z takových produktů sestavených na míru konkrétní potřebě pleti je hydratační sérum Artistry Signature Select™, které obsahuje bázi a hydratační aktivátor. Při kombinaci báze s hydratačním aktivátorem se dostávají účinné složky do jednotlivých vrstev pokožky snadněji, a pleť tak bude vláčnější, jemnější a hladší.

Cena Hydratačního séra Artistry Signature Select : 1785 Kč