Zdeňka Imreczeová

redakce
12. Listopad 2018

Zdeňka Imreczeová je česká módní návrhářka, která se věnuje tvorbě kolekcí dámské módy s minimalistickým vzhledem. Pod značkou IMRECZEOVA tak vzniká dámské oblečení s neformální elegancí jednoduchého střihu a jemnou ženskou elegancí.

 

Otázka
Jak byste popsala Vaši zákaznici?
Odpověď
Je to žena, která ocení minimalistický přístup a pečlivě propracované detaily. Touží mít v šatníku spíše méně nadčasových, kvalitních a praktických věcí. Často to bývají ženy, které se samy věnují nějakému kreativnímu povolání. Oblékám architektky, designérky, zpěvačky, ale také právničky, lékařky nebo obchodnice. Ženy, které stojí na vlastních nohou a vědí, co chtějí.
Otázka
Reflektuje se i do Vašich posledních dvou kolekcí? A pokud ano, jak?
Odpověď
Určitě ano, myslím si, že když se podíváte na poslední kolekci, na léto 2018, uvidíte v ní nadčasovost, minimalismus a zároveň praktičnost. Několik kousků pro všední den, další pro byznys setkání a některé šaty na večerní event. Snažím se pracovat s propracovanými střihy, které nesou ID značky IMRECZEOVA. Velmi často používám přírodní materiály, které přispívají ke komfortu a pohodlí při nošení.
Otázka
Jaké máte zkušenosti s dress codem pro office typy zaměstnání? Co je nejvhodnější a jaké nabízíte řešení ve své tvorbě?
Odpověď
Myslím si, že střihově se meze nekladou a důležité je zejména to, aby zvolený střih lichotil postavě a zároveň dodržoval vhodnou délku sukně a hloubku výstřihu. Skvělou, a mezi mými klientkami oblíbenou volbou, jsou košilové šaty. Objevují se v každé mojí kolekci v nejrůznějších materiálech a podobách. Baví mě na nich spousta věcí. Jednak to, jak z původně mužského kusu oblečení - košile - může vzniknout křehký a výsostně ženský oděv, a pak také jejich univerzálnost. Zvládnete v nich běžný pracovní den v kanceláři i nejrůznější druhy jednání, a s pomocí vhodně zvolených doplňků obstojí i při formálnějších nebo slavnostnějších příležitostech.
Otázka
Spolupracujete s nějakými osobnostmi? Pokud ano, kdo to je a jak jste se našli?
Odpověď
Spolupracuji se zakladatelkou Loona, Kateřinou Vackovou. Před několika lety jsem ji oslovila a nabídla ji spolupráci. Její poslání je úžasné, obdivuji její přístup a zároveň je to člověk, který mě velmi inspiruje. Také spolupracuji se zpěvačkou Giudi, která oslovila pro
změnu mě. Je to velmi nadaná zpěvačka a její vizuální prezentace je velmi kreativní. Myslím si, že jsme si stylově dobře sedly.
Otázka
Existuje někdo, koho byste chtěla obléct?
Odpověď
Není to nikdo konkrétní, po kom bych toužila, aby nosil mé šaty. Spíše bych byla ráda, aby se dostaly k běžným ženám, které v nich žijí své životy a které se díky mým šatům cítí dobře, příjemně a sebevědomě.
Otázka
Na Mercedes–Benz Prague Fashion Week za sebou máte více než čtyři sezóny, plánujete se účastnit i v dalších sezónách? Jaký přínos mají pro Vaši značku tyto přehlídky?
Odpověď
V současné době již pracuji na kolekci FW19/20, kterou bych ráda prezentovala na příštím MBPFW. Přehlídky na Mercedes–Benz Prague Fashion Weeku mají pro mě příjemný dopad v tom, že se o nás dozví více nových klientek a po přehlídce sklízíme spoustu pozitivní zpětné vazby. V den po poslední přehlídce jsme obdrželi několik předobjednávek na nadcházející sezónu, která se bude nosit - dá se říci - až za rok. Je to obrovská motivace pro mojí značku i celý pracovní proces.
Otázka
Plánujete v blízké době nějaké zajímavé akce nebo události?
Odpověď
Koncem listopadu, konkrétně 28. a 29.11., plánuji dvoudenní event u mě ve studiu, kdy si mohou klientky v komorní atmosféře přijít vyzkoušet a zakoupit naše bestsellery – trička. Budeme je mít v různých barvách a také ve třech oblíbených velikostech. Další takovou
zajímavou událostí bylo otevření nové galerie BackYard, kde mám prodejní prostor společně ještě s dalšími 11 designery.
Otázka
Kde mohou zákaznice Vaše oděvy zakoupit?
Odpověď
IMRECZEOVA showroom na Letné, který je na objednávku po telefonické či mailové domluvě a potom také BackYard, který je otevřený v čase PO-SO od 11-19h.
Otázka
Kde byste chtěla být za pět let?
Odpověď
Snažím se vidět a plánovat výhledově do 3 let. Co bude za 5 let, to je opravdu dlouhá doba. V těchto třech letech se budu snažit rozšířit větší povědomí o značce IMRECZEOVA a prodávat na více lokalitách.
Otázka
Kam si myslíte, že se český módní sektor posouvá?
Odpověď
Myslím si, že vše jde správným směrem. Ženy se touží odlišit a vytvořit si vlastní styl. V Čechách je spousta nadaných designerů a také spousta klientek s osobitým vkusem, které milují českou módu. Tak nezbývá nic jiného, než tyto dva světy více propojovat.