Zero waste kolekce FW18 vrací život materiálům z dvacátých let

Klára Kudrnáčová
08. Srpen 2018

Kolekce FW18 La femme MiMi vrací život nejen tradičním textilním řemeslům a materiálům, ale i sérii ručně vyšívaných gobelínů z třicátých let, jejichž sbírka pochází z různých koutů Evropy.

Kolekce FW18 se výběrem materiálů i barev nese v duchu vznešené atmosféry Vánoc a vyjadřuje autorčinu vášeň ke gobelínům. Ústředním tématem jsou staré ručně vyšívané obrazy i strojně tkané tapiserie, které hledala po starožitnictvích a bleších trzích. Během dvou let se jí podařilo vytvořit sbírku nalezených historických textilií pocházejících z dvacátých a třicátých let z nejrůznějších míst, která navštívila, jako je Portugalsko, Belgie, Francie, Ukrajina, ale i domácí Praha. „Když na blešáku najdu gobelínový obraz, nevidím kýč nebo něco, co už nemá uplatnění, ale hned se mi vybaví obraz žen, které jej vyšívaly. Vidím krásnou ruční práci a zábavu, která má tradici. Těší mě, že skrz módu mohu těmto gobelínům vrátit život,“ říká MiMi Lan Nguyen.

V sezóně na podzim a zimu 2018/19 jako vždy nabídne nejoblíbenější zavinovací šaty, košile ze 100% vlny, košilkové šaty a prvky, které jsou nositelné po celý rok. Dominovat budou tlumené odstíny temně modré, šedé v kombinaci se světlými odstíny hřejivých růžových a nebesky modrých kabátků, zeleného i červeného sametu a pestrými gobelíny. Jejich recyklace volně navazuje na dlouhodobý projekt značky La femme MiMi s názvem Souvenir, v jehož rozvoji bude pokračovat i nadále.
Kolekci doplní série kožených límečků všech tvarů a chybět nebude ani signifikantní výšivka, která má ve vietnamském Saigonu silně zakořeněnou tradici.

La femme MiMi je známá tradiční ruční tvorbou a výšivkami. Od začátku své modely vyrábí bezezbytkově a zbytky látek používá na límečky, pásky či lemování. Kolekci bude možné zakoupit v pražské kamenné prodejně na adrese Štěpánská 53 nebo na e-shopu www.lafemmemimi.com.