6 tipů, jak ušetřit během Vánoc s O2

Těšení se na kouzelný čas, který spojuje celé rodiny, je obrovské. Touha po dokonalých Vánocích za každou cenu však může způsobit nemalé finanční problémy. Nezapomínejte proto na to důležité a nenechte se obalamutit pozlátkem, které vám z peněženky vytáhne i poslední korunu. Přinášíme několik tipů, díky kterým vaše peněženka během Vánoc nevykrvácí.

1) Pošlete nepotřebné věci dál

K Vánocům patří velký úklid domácnosti, co si udělat pořádek i v šatníku a vydělat si nějaké peníze navíc? Jistě ve své skříni najdete mnoho kousků, které už neunosíte. Spojte užitečnou čistku s příjemným přivýdělkem a nabídněte své věci dál. Co vám už radost nedělá, ostatní jistě ocení. Zkuste například aplikaci Vinted, která se na prodej oblečení specializuje. Využít můžete i Market Place na Facebooku, nebo své oblečení odneste do klasického kamenného bazaru.

2) Vlastnoručně vyrobená radost

Hodnotu dárku nevyjadřuje jeho cena, ale to, zda je promyšlený a vybíraný s láskou. Zvláštní kategorií jsou ručně vyrobené dárky, se kterými si dá dotyčný práci a ukáže tak, že mu na obdarovaném opravdu záleží. Může se jednat o jedlé výrobky – například vaječný likér, nakládané sýry nebo želé bonbony. Pustit se můžete i do výroby vlastních šperků, mýdla, něco pěkného ušít či uplést. Pokud je to na vás moc a netroufáte si, co třeba namalovat hezký obrázek nějakou efektní, ale jednoduchou metodou? Krátká básnička napsaná přímo na míru vykouzlí obrovský úsměv a radost udělá i vyrobená poukázka na pohodovou domácí masáž. Zkrátka, fantazii se meze nekladou, vámi zhotoveným dárkem prostě nemůžete šlápnout vedle. Uděláte radost, a ještě ušetříte nějakou tu korunu.

3) Přemýšlejte nad službami, které využíváte

Zajímejte se o různé akce, díky kterým můžete ušetřit nemalé částky. Příkladem je odměna v podobě 300 korun, které vám můžou přistát každý měsíc na účtu. Tu si pro vás připravil operátor O2 a banka Air Bank. Stačí mít internet, mobilní tarif s vyúčtováním nebo televizi od O2 a aktivně využívat svůj běžný účet u Air Bank. Jako zákazník O2 si navíc v aplikaci „Moje O2“ můžete vyzvednout voucher na slevu 1000 korun na vybraná zařízení, a to za každou službu, kterou u O2 využíváte. Pokud tedy máte od O2 volání, internet i digitální televizi, najdete v aplikaci rovnou 3 slevové kupóny, které budete moci až do Štědrého dne uplatnit na nákup vybraných zařízení. Dejte všechny odměny dohromady a nadělte sobě či svým blízkým například nový iPhone.

4) Swapujte a šetřete peníze i životní prostředí

Pojem swap se u nás objevil teprve před pár lety a označuje výměnu věcí mezi lidmi. Je to vlastně návrat k našim tradicím, takhle to v dávných dobách fungovalo normálně. Zkuste se do nich vrátit i vy. Najděte nějakou předvánoční swapovací akci ve svém okolí, vyberte předměty, které už nepoužíváte, ale udělají radost někomu jinému, a vyrazte je vyměnit za zajímavé dárky. Vhodné jsou třeba knihy, nerozbalená kosmetika, drobná elektronika, ale může to být i pěkné a zachovalé oblečení. Nejen, že tímto způsobem uchráníte svou peněženku, ale zároveň budete myslet ekologicky, jde totiž o udržitelný způsob shánění dárků.

5) Recyklujte dekoraci

Není potřeba ladit každý rok vánoční stromeček do nových barev. Použijte ozdoby z předešlých let, popřípadě je zkuste nějak vylepšit či vyrobit vlastní. V kurzu jsou přírodní materiály, které nejenže skvěle vypadají, navíc vám krásně provoní celý byt. Udělejte si procházku lesem, nasbírejte větvičky, šišky a oříšky, nasušte si citrusy a jablíčka, zkuste si vyrobit ozdobný řetěz z šípků a uvidíte, jak útulný domov s těmito přírodními ozdobami vyčarujete. Využít je můžete i při balení dárků.

6) Rodinné svátky

Nezapomínejte, že Vánoce nejsou pouze o dárcích, ale hlavně o možnosti setkání se s těmi, které máte rádi. Obdarovat někoho, na kom vám záleží, je krásná věc, nikdo vás nebude poměřovat podle toho, jak drahou věcí ho obdarujete. Domluvte se v rodině, že není potřeba kupovat tolik dárků, hlavní je se sejít u jednoho stolu. A z ušetřených peněz můžete naplánovat například společnou rodinnou dovolenou.

Více na O2