Bezalkoholová pěnová dezinfekce Dermaphex překvapila Čechy

admin
20. Říjen 2020

Dermaphex je antimikrobiální pěna bez alkoholu, bez vůně a parabenu. Eliminuje 99,99 a více procent nejčastějších bakterií virů a mykóz přítomných na pokožce. Nearomatická bezalkoholová dezinfekce se skvěle hodí pro všechny s alergickou reakcí na alkoholové dezinfekce. Je vhodná nejen do domácností, ale i do školek a škol, restaurací, kanceláří a ostatních provozů.

Dermaphex® obsahuje pouze tři složky: ionizovanou vodu, benzalkoniumchlorid a karbamid, navázané na sebe speciální technologií nazvanou HY-IQ – Hyper Ioniq Quotient.

BENZALKONIUMCHLORID

Jedná se o kvartérní amonium, dobře známé ve farmaceutickém průmyslu a už také používané v dezinfekčních prostředcích díky své biocidní kapacitě. Jeho účinek je velmi silný. Dermaphex® ho obsahuje pouze 0,12 procenta. Je účinný proti bakteriím, houbám a obaleným virům, protože snadno proniká do jejich buněčné membrány, čímž je činí neaktivními, blokuje jejich růst a rozmnožování.

IONIZOVANÁ VODA

Takzvaně nahé viry jsou odolnější a je těžší s nimi bojovat. To je opodstatnění druhé složky – ionizované vody. Ionizovaná voda díky technologii HY-IQ zesiluje účinnost benzalkoniumchloridu bez zvýšení jeho koncentrace, a tak se Dermaphex stává účinným i proti nahým virům. Důkazem jsou výsledky testů na rotaviru, který je odpovědný za většinu gastroenteritidy.

KARBAMID

Kromě ionizované vody, která má přirozeně zvlhčující funkci, posiluje zvlhčující efekt třetí složka – karbamid. Obdobně jako aloe vera se karbamid běžně používá v kosmetice pro své zvlhčující vlastnosti. Zabraňuje vysychání pokožky, což je velká výhoda oproti výrobkům na bázi alkoholu, jako jsou například hydroalkoholové gely.

Produkty jsou k dispozici na https://www.medhaus.cz/desinfekce-rukou.