Charles Heidsieck představuje ročníkovou limitku

Šampaňské z domu Charles Heidsieck patří mezi nejuznávanější na světě. A právem. Kvalita i chuť těchto bublinek jsou vyladěné k dokonalosti.

Kvalitní šampaňské se skvěle hodí k jakékoli slavnostní příležitosti, a naopak i zdánlivě obyčejný večer dokáže povznést do výjimečného okamžiku. Společnost Premier Wines & Spirits, představila na pražské masterclass pořádané ve vinném baru restaurace Grand Cru s brand ammbasadorem značky Maximem Wateletem, výběr z oceňovaného šampaňského domu Charles Heidsieck, v čele s exkluzivní ročníkovou limitkou.

Zakladatel šampaňského domu, pan Charles Heidsieck, je ve svém oboru opravdovou ikonou. V pouhých 29 letech se rozhodl pro založení vlastního domu raději, než aby se přidal k rodinnému businessu. Shon městského života, který spočívá v neustálém honu za dokonalostí, by měl být vyvážen chvilkou potěšení. Takové potěšení může představovat právě sklenka kvalitního šampaňského. Značka byla založena v roce 1851 a již za pouhých patnáct let byla jednou z nejuznávanějších ve světě šampaňského. Značka zažila mnoho úspěchů a ustála i mnoho pádů, po neuvěřitelných 170 letech se však stále drží na světové špici.

Přestože ještě v roce 2012 bylo jedno z „temných“ období pro šampaňský dům Charles Heidsieck, během pár let se dědicům původní ikony povedlo dostat se až na 5. nejoceňovanější dům světa. Přesvědčte se na vlastní chuťové pohárky a dopřejte si sklenku nebo dvě šumivých bublinek z mistrovské dílny.

Champagne Brut Réserve je zcela výjimečným počinem, který se může řadit i mezi ročníkové šampaňské. V jeho základu byl použit vysoký podíl rezervních vín a díky tomu je jeho chuť bohatá a zralá. Ve výrobním procesu bylo zachováno pravidlo 60/40/10 – tedy 60 kvalitních parcel, 40 % rezervních vín a to nejhlavnější, 15 let průměrného stáří rezervních vín. Díky tomu má výsledné šampaňské plný a toastový projev s minerálním a bohatým finále. Seženete na www.1er.cz za 1 795 Kč.

Champagne Blanc des Millénaires 2007 brut je mimořádným bílým šampaňským pocházející z vinic s Champagne. Je to jedno z nejvíce komplexních a k dokonalosti vyzrálých vín, které můžete u Premier Wines & Spirits pořídit. V chuti vás překvapí kouřové tóny, mineralita a pikantnost. Toto deset let zrající šampaňské přináší tóny květin a tropického ovoce. Jedná se o skvostné bublinky. Na webu www.1er.cz koupíte za 5 970 Kč.

Champagne Blanc de Blancs brut je dalším špičkovým dílem značky Charles Heidsieck. Ve vůni ucítíte bílé broskve, citrusy a bílé květy. Tomu v chuti skvěle ladí elegantní perlení s dlouhou dochutí a svěží kyselina. Skvěle si jej vychutnáte vychlazené na 6-8°C, a svou kvalitu si zachová až do roku 2028. K dostání na www.1er.cz za 2 425 Kč.

Champagne Rosé Réserve Brut je růžový zástupce mezi bublinkami. Je lahodné a svěží a jeho základ tvoří Brut Réserve, který doplňuje menší množství rezervních vín. Pro dokonale harmonickou chuť bylo přidáno také 5-6 % pětiletého Pinot Noir. V chuti ucítíte tóny květin, červeného ovoce a jemné perlení. Můžete pořídit na www.1er.cz za 2 300 Kč.

Limitovanou ročníkovou edicí je Brut Millésime 2013. Jedná se o unikátní šampaňské se silným a čistým profilem. Má bohatou texturu, je svěží. Ve vůni ucítíte kouřové tóny spolu s vyzrálým ovocem, jako jsou meruňky a broskve. To se odráží i v chuti, která je krémová a doplňuje ji koření jako skořice, lékořice a pepř. Jedná se o harmonické víno, ve kterém spolu vše perfektně ladí. Můžete pořídit na www.1er.cz za 3 230 Kč.