Hobžovy brambůrky zajistí správné Vánoce i Silvestr

Oslavy, rodinná setkání o Vánocích nebo silvestrovské party. Bez brambůrků si je neumí představit 42 % Čechů. Nejen podobné výjimečné události si žádají pohoštění, které bude potěšením pro chuťové pohárky, ale také pro oko. Právě proto Hobžovi připravili inspiraci na servírování brambůrků, kterou oceníte před Vánoci i u televize po náročném pracovním dni.

Dozlatova smažené bramborové lupínky si alespoň jednou za měsíc dopřeje polovina Čechů. Ukázal to průzkum společnosti Petr Hobža Snack, podle jehož výsledků brambůrky konzumuje 9 z 10 dotazovaných respondentů. Které chvíle si bez brambůrků Češi rozhodně neumí představit? Jsou to jednoznačně nejrůznější oslavy a výjimečné události, jako Vánoce nebo Silvestr, a to hned pro 42 % dotazovaných.

Více než polovina z nás má přitom mlsání brambůrků spojené i se zcela běžnými okamžiky – se sledováním televize, chroupáním k vínu nebo pivu nebo jednoduše s odpočinkem. I z těchto na první pohled všedních chvilek si můžeme velice snadno udělat událost dne. Brambůrky nemusíme mlsat jen ze sáčku nebo vysypané do misky, ale je možné si pohrát s jejich servírováním a potěšit tak nejen hosty, ale především sebe. Hobžovi vědí, jak na to a přichystali pro vás několik tipů, jak s brambůrky vykouzlit netradiční hostinu. 

Vánoční chroupání 

Co by byly vánoční svátky bez rodinných setkání. Připravte pro vaše blízké večerní pohoštění, na kterém nesmí chybět ani tradiční brambůrky ze Strážnice. Hobžovi je vyrábí z těch nejlepších kusů brambor, které nejsou blanšírované a neztrácí tak svou typickou bramborovou chuť. Možná i proto je těžké jim odolat.

Křupavé jednohubky

Chcete na Silvestr nebo narozeninovou oslavu vymyslet nový druh jednohubek? Zkuste ty brambůrkové! Jemně solené nebo výraznější octové brambůrky servírujeme s crème fraîche, uzeným lososem a pažitkou. Paprikové brambůrky chutnají perfektně s avokádem a posypané cheddarem. Brambůrky chilli a limeta podávejte se sweet chilli salsou a s kouskem nivy.

Brambůrkové prkénko

Sýrové prkénko zná asi každý, ale brambůrkové prkénko servírují Hobžovi. Pokud také nikdy nevíte, kterou příchuť Strážnických brambůrek koupit, řešení je jednoduché. Naservírujte všechny. Jemně solené, hořčicové, slaninové, paprikové i česnekové. Podáváme s tvarohovým dipem s pažitkou, s guacamole, paprikovým hummusem a sýrovou salsou.