Ikonická značka italských likérů Fratelli Branca

Na českém trhu jsou konečně k dostání dvě z ikon italského likérového umění od značky Fratelli Branca. Jsou to Fernet Branca a Brancamenta, které můžete nyní ochutnat i vy.

Fratelli Branca je firma s rodinnou tradicí dlouhou více než 175 let. Podniká v oboru výroby prvotřídních likérů a je ztělesněním italského mistrovství v likérovém průmyslu. Ochutnejte Fernet Branca a mentolový likér Brancamenta od této ikonické značky a dopřejte si neopakovatelný zážitek plný chutí a historie.

Fernet Branca je hořký likér s aromatickým profilem, který je považován za symbol italské elegance. Jeho historie sahá do roku 1845 v Miláně, kde ho vytvořil místní podnikatel Bernardino Branca. Receptura fernetu je tajná a dědí se v rodině Branca z generace na generaci, což zajišťuje jeho konstantní kvalitu. Na výrobu tohoto hořkého likéru jsou použity byliny z 27 různých oblastí světa, včetně Jižní Afriky, Číny nebo Argentiny, což Fernetu Branca dodává jedinečné chuťové vlastnosti. Zároveň obsahuje i málo cukru. Nejméně rok pak dozrává k dokonalosti v dubových sudech. Fernet Branca se skvěle hodí k pití samotný, ale i do koktejlů.

Druhá novinka od italského výrobce Fratelli Branca Brancamenta je osvěžující mentolový likér, jehož chuť připomíná sladkost a svěžest italských hor. Vznikl v 60. letech 20. století, v období ekonomického rozmachu Itálie a hledání nových chutí a vůní. Fratelli Branca proto vytvořil osvěžující hořký likér vhodný pro všechna roční období, který je považován za vysoce kvalitní, přírodní a jednoduše mimořádný. Unikátní receptura Brancamenty obsahuje byliny a koření obohacené o esenciální olej z piemontské máty peprné, což je jedna z nejceněnějších mát na světě. Brancamenta se těší popularitě ať už jako aperitiv, nebo v koktejlu, jako je Mintonic. Každá lahev Brancamenty je symbolem italské elegance, svěžesti a radosti ze života.

Ochutnejte drink s Brancamentou i vy:

Mintonic

  • 4,5 cl likéru Brancamenta
  • tonik
  • 1 lžička třtinového cukru
  • 1/2 limetky listy máty
  • led

Do vysoké sklenice vložte cukr, přidejte šťávu z limetky a mátu a promíchejte. Doplňte ledem, odměřte Brancamentu a dolijte tonikem. A voilà, drink, který vás v létě osvěží a v zimě zahřeje, máte na stole!

Fernet Branca od Fratelli Branca můžete nově pořídit na www.1er.cz za 555 Kč/0,7 l. Mátový likér Brancamenta koupíte na www.1er.cz za 645 Kč/0,7 l.