Jarní trendy zdobení – nevánoční sortiment české sklárny Koulier

Naši předkové rok dělili na osm částí. Roční doby nebyly pouze čtyři. Každé období začínalo nějakým křesťanským svátkem. Není podstatné, které z jarních svátků slavíte, zda Velikonoce se vší parádou, zvaním koledníků, zdobením vajíček, pomlázkou nebo svátek svatého Valentýna čí Den matek nebo žen, podstatné je dané období oslavovat. Jak řekl známý filosof Philip Wheelwright – Ztráta mytologického vědomí je vůbec nejhorší ztrátou, jaká kdy lidstvo potkala.

Česká značka skleněných nejen vánočních ozdob Koulier nás v tom nenechá osamocené. Svoji výrobu a nabídku skleněných, ručně vyráběných ozdob rozšířila o nové dekory srdcí, koček, vajíček nebo nádherných květin všech druhů a barev. Vaše domovy se tak mohou proměnit v krásné láskyplné prostředí díky vkusnému dekoru. Připomínání si zvyků a tradic nás nejenom obohacuje, ale rovněž ukotvuje a stabilizuje. Nechte se inspirovat a udělejte si čas na zdobení vašich domovů a přivítání jara. A pokud jsou obrázky málo, zavítejte do malebné vísky Oflendy přímo do výroby, kde jsou již v tomto období vytvořeny a prezentovány nejrůznější jarní dekorace s využitím skleněných ozdob.

„Krášlení a slovo krášlit i kraslice vzniklo ze slova krásný, které se kdysi vztahovalo k červené barvě. U některých jazyků je tomu dodnes. Kraslice byly původně červeně malovaná vajíčka, která se stávala symbolem života, vitality, mladé energie ohně, krve, radosti a vzrušení. Symbolické předměty, kterými se obdarovávají milenci odpradávna, měly rovněž červenou barvu, jako jablko, růže, pentle, kraslice, a dokonce i dnes valentýnská srdíčka jsou rovněž červená. Vkus a potřeby se ale mění, jako i moderní designy našich domovů. A tak letošní jaro rozšiřujeme jarní dekorativní ozdoby a celou řadu barevných variací a dekorů tak, aby si vybral každý, a abychom inspirovali k jarnímu tvoření bez ohledu na svátek, který daná rodina udržuje,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier.

„Pokud by se chtěli ženy, rodiny s dětmi nebo pánové, kteří si neví rady s dárkem pro svoji drahou polovičku inspirovat, nechť přijedou za námi na Oflendu, kde uvidí nejenom rukodělnou výrobu těchto ozdob, ale i celou řadu dekorací. A pro ty zručné jsou i na jaře otevřeny tvůrčí dílny spojené s exkurzemi v provozovně sklárny Koulier,“ dodává Kateřina Šrámková.

Ozdoby vajíčka jsou k dispozici ve 12 variantách a až 12 barvách od dekoru, cena od 120 Kč/ks. Ozdoby srdíčka jsou k dispozici ve 2 variantách a až 8 barvách od dekoru, cena od 140 Kč/ks. Ozdoby ptáčci jsou k dispozici v 6 typech dekorování, cena od 130 Kč/ks. Ozdoby kočky jsou k dispozici ve 4 variantách a až 5 barvách od dekoru, cena od 240 Kč/ks.

Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.

Značka českých vánočních ozdob Koulier se vyrábí na Oflendě na Vysočině. Majitelé-manželé Šrámkovi tak navazují na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice a její založení považují za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás.

Rozhodujícím aspektem pro toto rozhodnutí bylo uzavření jiné provozovny na Chrudimsku, ze které bylo na jaře 2021 propuštěno přes 20 kvalifikovaných sklářů. Šrámkovi jim nabídli pracovní uplatnění. A dále také skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Koulier se zaměřuje na nové trendy ve výrobě skleněných vánočních i nevánočních ozdob. Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory.