K prvnímu květnu patří pravá šampaňská s celosvětovým uznáním

Romantický večer při svíčkách, dokonalá podvečerní atmosféra a luxusní přípitek. Přesně tak pohádkově se dá pojmout oslava lásky pro dva na 1. máje. Nesklouzněte ke všední rutině, ale zpestřete si tento výjimečný okamžik něčím skutečně mimořádným. Dopřejte si chuť prestižního šampaňského z francouzského vinařství Alfred Gratien, které vás nezklame a bude tou pravou volbou pro jedinečné chvíle. 

Kvalita a styl šampaňského Alfred Gratien jsou oceňovány po celém světě. Díky své jedinečnosti získávají vína prestižní hodnocení předních odborníků. Nedávným příkladem je hodnocení champagne Alfred Gratien Jamesem Sucklingem. Ten je považován za jednoho z nejvlivnějších kritiků vín na světě. Jeho recenze jsou velice významné a uznávané v celosvětovém měřítku. Ze stobodové stupnice, kterou používá, získala vína Alfred Gratien více než 90 bodů, což je známkou výjimečných vín dokazujících nadstandardní kvalitu. 

Alfred Gratien Clasique brut

Toto skvělé klasické Champagne jasně ukazuje styl značky Alfred Gratien. Je založeno na rafinovaném cuvée, kterému dominuje ovocitý Pinot Meunier kombinovaný s Chardonnay a Pinot Noir. Má zlatavou barvu a elegantní aroma, které připomíná citrusové a exotické plody s tónem zeleného jablka. Jeho chuť je bohatá a šťavnatá s patrnou kyselinkou a dlouhou dochutí.

Alfred Gratien Clasique brut získal od Jamese Sucklinga 93 bodů. Mimo jiné šampaňské získalo zlatou medaili v soutěži MUNDUS vini Meininger 2020 i zlatou medaili v soutěži Berliner Wein Trophy 2020 – Dégustation d’hiver.

Lahev zakoupíte například na osobnivinoteka.cz. Doporučená MOC je 889 Kč.

Alfred Gratien Clasique rosé brut

V tomto růžovém Champagne s typicky bohatým ovocným aroma je jasně patrný styl značky Alfred Gratien. Rafinované cuvée, ve kterém se elegance Chardonnay a ovocné tóny jemně snoubí s Pinot Noir a Pinot Meunier. Ve vůni je jemně vyvážené a svěží. 

Růžové šampaňské získalo zlatou medaili v soutěži MUNDUS vini Meininger 2020, dále zlatou medaili v soutěži Berliner Wein Trophy 2020 – Dégustation d’hiver i zlatou medaili v soutěži Vinordic Wine Challenge Sweden 2020. 

Lahev zakoupíte například na osobnivinoteka.cz. Doporučená MOC je 889 Kč.

Alfred Gratien Cuvée Paradis Rosé brut

 

Barva tohoto růžového šampaňského se dá přirovnat k odstínu mědi s výraznými odlesky. Víno je ve vůni lehké s květinovými a minerálními tóny, poté se odhaluje šafrán, toastový chléb a nová kůže. V závěru oplývá tóny pomerančových květů a červených bobulí. V chuti je expanzivní, koncentrované a výrazné. Po odplynutí sladkého projevu vystupuje do popředí hutnější chuť. Intenzivní charakter dodává vínu krémovou texturu. Během závěru dlouhého 8 až 10 sekund přechází do sušší textury.

Toto šampaňské získalo zlatou medaili v soutěži Berliner Wein Trophy 2020 – Dégustation d’hiver.

Lahev zakoupíte například na osobnivinoteka.cz. Doporučená MOC je: 2 299 Kč