Novou barvou pro rok 2022 je odstín Very Peri

Rok 2022 už má svou barvu. Je jí fialový odstín Very Peri, v minulém týdnu ji představila společnost Pantone a unikátní je zejména proto, že byla vůbec poprvé v historii vytvořena pro tyto účely a nepochází z již existujícího vzorníku barev. 

„Vytvoření nové barvy poprvé v historii našeho vzdělávacího barevného programu Pantone barva roku odráží probíhající globální inovace a transformaci,“ komentovala novou barvu roku viceprezidentka Pantone Color Institute Laurie Pressman.  

Výběr letošního odstínu je ovlivněn pandemií, se kterou se celý svět potýká už téměř dva roky. V barvě Very Peri se zrcadlí propojení reality a digitálního světa, zároveň poukazuje na stále rostoucí komunitu digitálních umělců a nové možnosti ve virtuálním světě, které zasahují do světa reálného. „Jak se vynořujeme z intenzivního období izolace, naše představy a standardy se mění. Náš reálný a digitální život se propojil novými způsoby,“ doplňuje viceprezidentka institutu. 

Důkazem je to, že se jedná o barvu užívanou ve videohrách, které jsou tolik oblíbené mezi generací Z, zároveň však je to typická barva například pro wellness: šeřík či levandule na nás působí uklidňujícím dojmem. Kromě spojení dvou světů: digitálního a reálného, má však odstín Very Peri symbolizovat také nový začátek. Tato barva byla vybrána i proto, že obsahuje odstíny modré, která je považována za “spolehlivou barvu”, má také fialový nádech symbolický pro hravost a radost.

Do světa módy přináší barva Very Peri odvážnost i klasiku. „Kombinace šeříkové, fialových, modrých a červených odstínů, které se snoubí v nové barvě Very Peri, si zcela jistě brzy získá své místo i u produktů v našem vyhledávači,“ komentuje nový trend Ján Kešelák, Chief Revenue Officer v GLAMI. Už nyní lze ale na tomto vyhledávači najít například nadčasové šaty v podobných odstínech fialové, které mohou být buď v boho stylu, nebo večerní pro nadcházející plesovou sezónu. 

Představení nové barvy na Instagramu: https://www.instagram.com/p/CXTkEMIAIMV/ 

E-shop LuxusníPrádlo.cz na GLAMI, oversized šaty, 615 Kč

E-shop GLAMOR.cz na GLAMI, společenské šaty, 1 450 Kč 

Nejnovější trendy barvu lze do outfitu zakomponovat i pomocí méně výrazných prvků. Skvěle vynikne například na botách, a to především těch sportovních.

E-shop Funstorm.cz na GLAMI, sportovní boty DC, 1 000 Kč

V zimním období jsou nejnutnější součástí outfitu svetry. I zde nový odstín skvěle vynikne. Tento pletený kousek pak stačí zkombinovat s jednoduchými kalhotami a koženými botami.