Oříšková novinka od Ferrero se vám doslova rozplyne na jazyku

Denisa Tatíčková
12. Červenec 2020

Položili jste si někdy otázku, jaká je vlastně chuť pravé Itálie? Je to chuť pizzy? Těstovin? Amaretta? Od nynějška se vám určitě jako první vybaví smyslná pralinka Giotto, kterou na náš trh přináší společnost Ferrero.

Italská kultura si velmi zakládá na svých kávových rituálech, které pilovala k dokonalosti celá staletí. Celý den je utvářen jednotlivými „časy na kávu“, která mají svá pravidla. Třeba takovou kávu s mlékem by byl hřích pít jindy než v ranních hodinách. Rovněž káva s sebou do kelímku je považována za určitý druh barbarství, neboť Italové pijí svou kávu zásadně ihned a často i na jeden jediný lok. Obvyklá odpolední káva tak nezabere od objednání po zaplacení více než pár minut. Na druhou stranu, dopolední káva a káva v pozdějších hodinách by se měla vychutnávat s rodinou nebo přáteli. A během takového kávového dýchánku je zvykem i něco dobrého zakousnout.

Takový šálek kávy perfektně ladí s vyváženou chutí oříškové pralinky Giotto, kterou jakožto novinku do České republiky přináší společnost Ferrero. Pralinka obsahuje krémovou náplň z mléka a lískových oříšků, která je obalena křehkou oplatkou, jež je schovaná pod štědrou vrstvou drcených oříšků. V jednom balení najdete celkem 36 pralinek, které si budete moci ke kávě dopřávat celoročně. Vaše kávová pauzička alá Itálie tak bude mít tu pravou italskou atmosféru kdykoliv budete chtít.

Rodina Ferrero, v jejímž vlastnictví je společnost Ferrero Group, rozmazluje naše chuťové buňky už od roku 1942. V tomto roce si totiž její zakladatel otevřel malou cukrárnu na severu Itálie. Jelikož ale jeho cukrovinky doslova objevil svět, společnost se postupně rozrůstala, kdy dnes patří k největším na světě. Výrobky od Ferrero najdete schované i pod sladkostmi jako je Nutella, Ferrero Rocher, Kinder Bueno nebo Tic Tac či Kinder Surprise.