Poznejte nové trendy letní koktejly – stojí to za to!

Denisa Tatíčková
27. Červen 2020

Hlava je rozpálená z horkých slunečních paprsků, tělo unavené z celodenní koupačky, gril už se žhaví a zábava je v plném proudu. Takovou představu o teplých letních večerech má asi většina z nás. Příjemné počasí, volný čas, případná dovolená, to je přeci značka ideál, ne?

Jedna věc tomu ale chybí. Originální drink, který osvěží a atmosféru večera s přáteli dotáhne do puntíku. Zapomeňte ale na klišé mojito nebo cuba libre, letos frčí jiné neotřelé kombinace, které potěší i opravdové fajnšmekry.

 

První takovou novinkou je hořko-sladko-kyselý koktejl, založený na chuti grapefruitů a ostružin. Perfektního spojení dosáhnete tak, že 4 cl Nouaison Ginu zalijete 16 cl toniku Thomas Henry Pink Grapefruit. Ostružiny už pak představují jen tečku za pochvalou tohoto velkolepému drinku.

Při prvních známkách únavy vás vzpruží drink s kávovým likérem. Výrazné aroma kávy dodají 4 cl likéru Flor de Caña Spresso, trpčí závěr potom 16 cl Thomas Henry Tonic Water. Pro probuzení i vašich chuťových buněk nezapomeňte přidat limetku, která dokouzlí neuvěřitelnou chuť tohoto drinku.

Je růžový, je sladký, ale přesto není určený pouze pro dámy. Jde o Pink Gin s výraznou příchutí aromatických bylin. Pro zjemnění sladkého tónu se k tomuto ginu skvěle hodí kyselejší brusinkový Fee Brothers Bitters Cranberry, kterého stačí pouhých pár kapek. Po zalití Thomas Henry Tonic Water docílíte vyvážené chuti současného největšího hitu mezi koktejly.

V opravdu parných dnech si zkuste hodit nohy na stůl a alespoň v myšlenkách se přeneste do příjemného Středomoří s pomerančových drinkem v ruce. Stačí 4 cl Ginu Mare, 16 cl Thomas Henry Tonic Water a pár kapek Fee Brothers Orange Bitters. Do této pomerančové variace nezapomeňte přidat jednu tajnou přísadu – lžičku sladké pomerančové marmelády! Nechte se vynést do citrusových výšin a užijte si výjimečnou chuť, kterou tento drink umí.

 

Užijte si léto podle své chuti a přineste si trochu té středomořské nálady do svého domova kdykoliv budete chtít. Destiláty seženete na e-shopu www.1er.cz nebo v kamenné prodejte v pražském Karlíně.