Prague Wine Week 2019 aneb Týden vína v Praze

V týdnu od 28. ledna do 3. února 2019 navštíví naše hlavní město již po jedenácté festival vína Prague Wine Week, během kterého budou vybrané pražské restaurace a vinné bary společně s vinaři a dovozci nabízet menu snoubená s víny a samozřejmě i jejich degustaci. Bude to tzv. „Wine & Food tandemy“. Po celý týden bude možné ochutnat Championy a devadesátibodová vína Prague Wine Trophy. A kde se vlastně festival uskuteční? Degustačním centrem festivalu se stanou vinné bary Vinograf na Senovážném náměstí a v Míšeňské. 

Galadegustace

Zlatým hřebem festivalu bude již dvanáctá Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy, která proběhne ve středu 30. ledna od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Návštěvníci budou moci okusit více než 500 vín medailistů Prague Wine Trophy. Galadegustace se zúčastní dovozci a vinaři čeští i zahraniční. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketmaster. Tato událost si v průběhu let vybudovala pověst jedné z nejlepších vinařských akcí v Praze, především díky tomu, že na galadegustaci se mohou představit pouze medailisté Prague Wine Trophy.

 

Prague Wine Trophy 2018

Prague Wine Trophy je prestižní mezinárodní soutěž vín, která se v Praze ve čtyřech kolech koná ročně od roku 2007. Porotu tvoří vinaři, obchodníci s vínem, someliéři a novináři. Účastníci představí domácí a zahraniční vína, jež jsou hodnocena srovnávací metodou ve flightech po dvaceti vínech stejné odrůdy třikrát za sebou. Jsou porovnávána vzájemně mezi sebou a sleduje se jejich vývoj. Díky tomu je medaile Prague Wine Trophy známkou a zárukou vysoké kvality vína.

 

V roce 2018 se soutěže zúčastnilo na 1646 vín, což bylo o 3% více než v roce 2017. Cenu Jindřicha Duška za rok 2018 pro nejlepší vinařství absolutně získalo s 87 medailemi Zámecké vinařství Bzenec, druhé místo obsadilo Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice a na třetím místě se umístilo Vinařství Štěpán Maňák. Mezi dovozci se na prvním místě umístil Adveal, na druhém FANDA group a na třetím Alifea. Ze zahraničních vinařství, která se přihlásila přímo, obsadila 1. místo Karpatská perla, 2. místo Martin Pomfy - Mavín a 3. místo Ing. Josef Repa - repa winery. Nejlepším zahraničním vinařstvím přihlášeným dovozci se stalo vinařství Les Grands Chais de France, následované vinařstvím Stellenrust a Grans Fassian. Generálním partnerem festivalu Prague Wine Week je VINOLOK. Partnery festivalu jsou Vinařský fond ČR, Allivictus, RIEDEL a Ticketmaster. Mediálním partnerem je časopis Víno&Styl. Prague Wine Week podporuje Alzheimer nadační fond.