S bezpeckovými melouny Bouquet oživíte svůj piknik raz, dva!

Tezera Švecová
28. Květen 2020

Co je nejoblíbenějším plodem léta? Přeci meloun! Bez této plodové zeleniny, která ale bývá běžně řazena mezi ovoce, by léto nebylo létem.

Sladkou chuť dužiny asi není nutné nijak zvlášť představovat. Meloun je zkrátka perfektním letním osvěžením, které navíc neobsahuje téměř žádné kalorie a lze si ho jako svačinku vzít kamkoliv. Na pikniku nebo zahradní slavnosti může být díky originálnímu podávání přímo ze slupky hvězdou občerstvení. 

Jediné, co kazí požitek při konzumaci melounu, jsou otravné černé pecky. Někdo je sice křoupe jakoby nic, ale někdo musí před podáváním pečlivě každé zrníčko vyndat. Z krásně rostlého melounu je pak růžové řešeto nebo rovnou kaše. Navíc pak máte upatlané ruce a z rychlé svačiny je několikahodinové utrpení. Jde to ale i bez drnkání na vaše drahé nervy. Melouny Bouquet se španělským rodokmenem jsou ale sázka na jistotu. Nemají totiž ani jednu pecku!

Melouny z horkého Španělska jsou pěstovány čistě přírodním způsobem bez jakékoliv genetické modifikace. Dužiny bez pecek je dosahováno tím, že na poli jsou pěstovány bezpeckové melouny společně s peckovými kolegy. Peckových melounů je přitom početní menšina, na poli zaujímají cca jednu čtvrtinu. U plantáží se pak nachází včelí úly, aby včely křížem opylovávaly jedny i druhé rostlinky. Úroda je připravená na sklizeň po devadesáti dnech. A protože slupka melounů Bouquet je poměrně dost křehká, tak se plody musí sbírat ručně. Máte tak i jistotu, že se k vám dostanou jen perfektní a zralé plody.
 

Melouny Bouquet si můžete koupit od konce dubna v Kauflandu, Globusu, Albertu či dalších maloprodejnách. Melouny jsou dobré i jen tak, ale pokud jste opravdoví fajnšmekři, můžete vyzkoušet recepty na melounové hvězdné hůlky, melounové dortíky nebo melounová lízátka.