Voňavý a čistý domov v předvánočním období – Frosch na vodní kámen, mastnotu, dřevo i skleněné plochy

Vánoce se pomalu blíží. Abychom si všichni mohli vychutnat co nejvíce oněch všude zmiňovaných chvilek pohody a klidu, začněme včas. A to například s úklidem. Je jasné, že do štědrého dne vše nevydrží na sto procent čisté, ale například okna lze zvládnout s předstihem. A pokud zvolíme ty správné pomocníky, pak i docela snadno. Mytí oken je pravděpodobně jedna z nejméně oblíbených domácích prací. Většinou tato činnost zabere hodně času a je spojená s fyzickou námahou. Pokud však použijete správné vybavení a budete se řídit několika cennými radami, bude to hotové rychleji.

Pokud však použijete správné vybavení a budete se řídit několika cennými radami, bude to hotové rychleji. Ekologická značka Frosch má pro vás tip v podobě Frosch Bio Spiritus čističe skel. V boji s vodním kamenem pomůže zase čistící levandulová řada jejímž základem je levandulový olej. Ten má vedle příjemné vůně, prokazatelné hygienické účinky. Rovněž čističe z malinové řady úspěšně bojují s vodním kamenem za pomoci malinového octa. Frosch Univerzální octový čistič pak využijete při úklidu celého bytu. Účinně odstraňuje vodní kámen a pohlcuje pachy. Jedlá soda je pak naprosto univerzální pomocník, který výborně umyje i začouzená skla krbů a kamen.

Produkty Frosch spojuje vysoce účinné složení na bázi přírodních látek, ohleduplnost k životnímu prostředí a šetrnost k lidské pokožce. Ingredience jako soda, ocet, citron a další osvědčené suroviny ve vyvážené kombinaci jsou účinné, v přírodě zcela biologicky odbouratelné, a navíc jsou bezpečné pro nás a náš domov. Dalšími ingrediencemi produktů Frosch jsou výtažky z jalovce, borovice, bio alkohol, jemně mletý mramor a další. Tak klidné, čisté a voňavé Vánoce s pomocníky Frosch.

„Čisticí prostředky fungují na principu tak zvaných „povrchově aktivních látek". Ty jsou zodpovědné za rozpouštění mastnoty a odstranění nečistot během praní prádla či mytí nádobí nebo právě mytí oken,“ uvádí Markéta Terčová, obchodní ředitelka značky Frosch. „Běžné čističe obvykle obsahují povrchově aktivní látky na bázi ropy. Produkty Frosch, na rozdíl od nich, využívají povrchově aktivní látky pocházející z obnovitelných rostlinný zdrojů, které jsou šetrnější k naší planetě i zdraví. Výrobky jsou účinné, koncentrované a stačí tak přiměřené předepsané dávkování, které jde ruku v ruce se smysluplným nakupováním, protože i to je součástí udržitelného konceptu pro naši planetu a peněženku,“ dodává Markéta Terčová.

Čistěte okna bezstarostně a beze šmouh

Destilát na čištění skla vám umožní čistit okna beze šmouh v kteroukoli roční dobu. S příjemně vonícím malinovým gelem na nádobí snadno odstraníte nečistoty z okenních rámů a rolet. Teplá voda a alkohol zabraňují rychlému mrazu při čištění a umožňují mít okna třpytící se i v chladném období. Frosch Bio Spiritus čističi skel obsahuje alkohol vyrobený z odpadní slámy a výsledkem jsou zářivě čistá okna beze šmouh. Vedle skvělého pocitu z čistého a uklizeného bytu se můžete radovat i z ohleduplné volby pro naši planetu. A přitom i nádherně voní.

Složení čističe na dřevo Frosch

Složení je založeno výhradně na rostlinných složkách včetně přírodní pryskyřice, na rozdíl od běžně používaných syntetických pryskyřic. Přírodní složení čističe však neubírá na jeho účinnosti – poradí si i se skvrnami od červeného vína, kávy nebo pastelky. Kromě čisticích vlastností, dodá Frosch dřevěným povrchům i potřebnou ochranu, jsou tak odolnější proti vodě a nečistotám. Navíc podporuje přirozenou výměnu vláhy mezi ovzduším a dřevěnou plochou, což udržuje povrch vyživený, hydratovaný a pružný, a zabraňuje tak vzniku prasklin a vysušování dřeva. Jakmile se objeví prasklina, pronikají dovnitř nečistoty, a tak vznikají nenapravitelné škody. Čistič lze používat i jako intenzivní ošetření drobných ploch – stačí ho použít v nezředěné formě přímo na místo, které potřebujete ošetřit. Odolné skvrny mizí, drobné škrábance se zacelují. To vše zahaleno do jemné, přírodní vůně. Doporučená cena výrobku o obsahu 750ml je 109,90 Kč.

Jedlá soda - univerzální pomocník

Jedlá soda je nepřekonatelný pomocník, kterého lze použít prakticky na všechny povrchy. Kromě odstraňování i odolných skvrn také pohlcuje zápach a leští. S klidem můžete sodu použít i v blízkosti potravin. Jedlá soda spolehlivě vyčistí i zaschlé usazeniny v troubě a poradí si i s vodním kamenem. Výborně se hodí na skla krbových kamen. Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou je ideálním pomocníkem. Jde to i bez rukavic a voňavě. Výrobek byl oceněn v letošním roce v soutěži Volba spotřebitelů 2023 ve své kategorii. 500 ml je k dostání za 89,90 Kč.

Frosch Čistič vodního kamene s malinovým octem

Přípravek je opatřen praktickým rozprašovačem. Zbaví Vaši koupelnu usazeného vodního kamene a dalších nečistot díky síle koncentrovaného malinového octa. Pokud budete mít po ruce tento ekologický čistič vodního kamene, půjde to snadno a rychle. Díky účinnému složení s malinovým octem a přírodními kyselinami rychle odstraní nečistoty i velmi silné usazeniny vodního kamene. Je ideální na čištění umyvadel, sprch, van nebo kachliček. Kromě čistoty se postará i o zářivý lesk a zanechá krásnou vůni čerstvých malin. Doporučená cena: 99,90 Kč.