Zázrak zvaný Gaba a nootropika obecně

Gaba, neboli kyselina gama - aminomáselná patří mezi skupinu nootropik. Vyskytuje se běžně v našem mozku, ve kterém má řadu důležitých funkcí. Jako doplněk stravy ji převážně používají lidé, kteří usilují o lepší zvládání psychické zátěže, a kvalitní bezstarostný spánek.

Jak Gaba funguje a její dávkování

Gaba patří mezi inhibiční neurotransmitery, které jsou dokáží snižovat nervovou aktivitu. Takové snížení se může projevovat pocity klidu, relaxace, uvolnění a pozitivní náladou. Gama patří mezi nootropika, která jsou spojená s lepším soustředěním a schopností efektivněji vstřebávat informace. Proto je vhodná i pro studenty, kreativce, manažery a lidi, kteří se věnují mentálně náročné a stimulující práci. Má své místo také v suplementační rutině sportovců a to, protože chtějí optimalizovat hladinu růstového hormonu (HGH), který souvisí také s kvalitním spánkem. V produktu GymBeam najdete Gabu ve formě snadno uživatelných kapslí, které doporučujeme užívat v kvantitě 1 až 2 denně.

Co jsou nootropika?

Název vznikl kombinací řeckých slov noos (mysl) a tropein (směřovat), přeložit si název můžeme, jako látky, které pomáhají směřovat naši mysl.

Jedná se doplňky stravy, které mají příznivý vliv na funkci našeho mozku. Mají schopnost zlepšovat naši paměť, motivaci, bdělost a kognitivní funkce. Jsou spojované také se schopností zmírňovat neurodegenerativní procesy spojené se stárnutím. Jedná se zkrátka o látky, které jsou spojené s stimulací výkonu našeho mozku zlepšením jeho zdraví. Jak k tomuto procesu dochází? Nootropika jsou schopna zefektivnit schopnost mozku budovat nová spojení - neurotransmitery, dále mohou zvýšit cirkulaci krve v mozku, dokáží působit protizánětlivě a antioxidačně a v neposlední řadě mohou podpořit regeneraci a růst mozkových buněk.

7 benefitů nootropik

  • Lepší krátkodobá i dlouhodobá paměť
  • Lepší soustředění a udržení pozornosti
  • Lepší nálada a větší psychická pohoda
  • Větší pocit energie a povzbuzení mysli
  • Větší kreativita
  • Více motivace do práce i studia
  • Větší odolnost vůči stresu