Bohemian gin získal zlatou medaili a The Pearl of Mauritius bronz

Mezinárodní soutěž The San Francisco World Spirits Competition (SFWSC) každoročně ohodnocuje destiláty a uděluje ocenění ve svých kategoriích.

The San Francisco World Spirits Competition je prestižní mezinárodní soutěž v oblasti destilátů, která je každoročně pořádána v americkém San Franciscu. Je považována za jednu z nejvýznamnějších soutěží tohoto druhu na světě. Své nejlepší zástupce zde představují různé druhy destilátů, jako jsou whisky, rumy, tequily, giny, brandy či vodky a ostatní.

Na soutěž se hlásí přední světový výrobci, ale i menší lokální firmy, které vyrábějí alkohol a odborníci ochutnávají a následně hodnotí každý přihlášený destilát. Zcela klíčová je profesionalita a nestrannost, proto vždy každý posuzovaný nápoj hodnotí porotci takříkajíc „naslepo“ – nikdo tedy neví, jaký konkrétní destilát (ve smyslu značky) právě ochutnává a hodnotí. Porotce se tedy nemůže nechat ovlivnit oblíbenou značkou, vzhledem lahve nebo třeba cenou, rozhoduje se čistě podle chuti. Na základě výsledků degustace jsou poté udělována ocenění, tedy zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

V letošním ročníku uspěl v kategorii ginů český Bohemian Gin od destilatéra Martina Žufánka, který si vysloužil rovnou zlatou medaili. Bronzová medaile pak patří rumovému blendu The Pearl of Mauritius, mauricijské perle, jejíž distributorem v České republice je stejně jako v případě Bohemian Ginu společnost Premier Wines & Spirits. Obojí seženete na www.1er.cz, a to za 1130 Kč/lahev.