Fitka jsou zavřená? Hudbu do uší a cvičte doma!

Fitnesscentra jsou uzavřená, bazény nefungují, na sportování venku není každý den vhodné počasí. Ať už vás donutilo trávit doma čas cokoliv, na pohyb byste neměli zapomínat. I v domácím prostředí mezi čtyřmi zdmi si lze udržet zdravou mysl a fit postavu, ale musíte na to jít chytře.
 

Krok č. 1 – najděte si vhodné místo


Projděte se po bytě a zjistěte, jaké máte možnosti. Běhat maraton jde sice i na balkóně, ale třeba karate v garsonce byste zvládli těžko. Podle velikosti prostoru, který máte k dispozici, se zaměřte na vhodné cvičení. Například jóga či pilates nevyžadují tolik místa jako takový aerobic.
 

Krok č. 2 – správně se namotivujte


Zatímco sportování v běžném týdnu je snadnější, protože ho bereme jako součást svého harmonogramu, když jste delší dobu doma, vaše zvyklosti jsou nabourané. Stačí pár dní a jste „rozsezení“ a nic se vám nechce. Nenechte se ale odradit. Sestavte si motivační deník, kam si budete sepisovat své úspěchy, „hecujte“ se s rodinou, kdo bude lepší – zkrátka správně se před výkonem namotivujte.
 

Krok č. 3 – pusťte si hudbu


Pokud nepotřebujete poslouchat instruktora z videa, pusťte si ke cvičení hudbu. Je prokázané, že hudba zvyšuje výdrž během cvičení a napomáhá k dosažení lepších výsledků. Kromě toho spolehlivě zvedá náladu. Abyste nikoho dalšího nerušili, nahoďte do uší sluchátka. Taková bezdrátová, voděodolná sluchátka RP-BTS10 od Panasonicu jsou skvěle padnoucím partnerem pro cvičení. Díky ohebné konstrukci se přizpůsobí jakémukoliv uchu, aniž by vypadávala. A protože na cvičení je čas vždycky, i když máte kuře v troubě nebo děti ve vedlejším pokoji, se systémem One Type uslyšíte kvalitně jak hudbu, tak okolní ruch. Nemusíte se tedy obávat, že byste třeba přeslechli minutku. A pokud se zvládnete soustředit, během klidného cvičení jógy si můžete vyřídit i několik služebních hovorů. Integrovaný mikrofon ve sluchátkách je totiž samozřejmostí a baterie sluchátek vydrží pracovat až 4 hodiny.