Hvězdy první řady SuperStar se sešly u ostrých mečů a seker

Ostré oštěpy, palcáty, těžké meče, obouruční sekery, rytířská brnění, svítící lucerny a krčmářské sudy. To vše ozdobilo pražský IMAX, který se kvůli slavnostní premiéře nového dobrodružného fantasy filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, téměř proměnil v krčmu. Se zbraněmi zapózovaly hvězdy soutěže SuperStar, kteří se o titul nejlepšího zpěváka ucházeli již v roce 2004.

Na slavnostní premiéře se po delší době ukázal ve společnosti zpěvák Sámer Issa, který se proslavil svou účastí v první řadě Česko hledá SuperStar v roce 2004, kterou vyhrála Aneta Langerová. Na premiéře se také ukázal jeho „pěvecký soupeř“ Julian Záhorovský. S partnerem a porotcem StarDance Václavem Kunešem dorazila na premiéru krásná a usměvavá moderátorka Kristina Kloubková. Lucie Dvořáková, partnerka Michala Dvořáka, známá také jako DJ Lucca přivedla do kina své syny a jejich kamarády. Na červeném koberci zapózovala i Stanislava Jachnická, jejíž hlas všichni dobře znají ze seriálu Přátelé, kde skrze všechny série dabuje potrhlou blondýnu Phoebe Bufetovou. Napínavé fantasy dobrodružství na velkém plátně si nenechal ujít ani televizní a rozhlasový moderátor Vlasta Korec. Dále se mezi hosty ukázal například raper Lipo, Petr Zvěřina z Václaváku, který se dostal do povědomí veřejnosti díky reality show Vyvolení.

Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů vychází ze slavné deskové fantasy hry Dračí doupě a ve filmu tak nechybí spoustu přímých odkazů, ale i easter eggů odkazující na hru samotnou. Její fanoušci se tak budou po celou dobu sledování jistě rozplývat blahem. Ale pozor, film není pouze pro znalce a nadšence do původní deskové hry. Díky svěžímu žánru fantasy komedie si jej užijí diváci všech věkových kategorií a vůbec není potřeba znát původní příběh nebo snad pravidla hry. Diváci se mohou těšit na bohaté herecké obsazení. V hlavní roli se představí Chris Pine jako bard, Michelle Rodriguez coby drsná válečnice, Regé-Jean Page jako ušlechtilý rytíř, Justice Smith jako mág a Sophia Lillis jako roztomilá druidka a měňavec.

Cinema City uvádí film Dungeons & Dragons: Čest zlodějů v klasickém formátu 2D, 3D, ale i ve svých speciálních formátech, kterým jsou 4DX, IMAX a VIP Chodov. Vstupenky a více informací naleznete na www.cinemacity.cz nebo v aplikaci Cinema City, která je dostupná v App Storu i na Google Play.