Soutěž o 10 sad ekologických čistících prostředků Frosch

win
Konec soutěže
Celková cena výher
6600 Kč
Počet výherců
10

Přestože doba covidu přispěla k navýšení jednorázových plastových obalů, připomíná inovátor na poli výroby plastových obalů důležitost návratu k myšlence a realizaci jeho nenavyšování. A to nikde na naší planetě. Společnost Werner & Mertz, výrobce ekologické drogerie Frosch, s každou novou inovací dokazuje, že to možné je. Cíl této německé firmy je jasný. Vytvářet obalový materiál tak, aby nevznikal žádný nový plastový odpad. Společnost se zavázala, že do roku 2025 bude všechny své produkty prodávat pouze v obalech z jednotného druhu plastu a budou tedy 100 % recyklovatelné. To je možné tehdy, budou-li produkty vyrobeny čistě z recyklátu ze spotřebitelských plastů. Inovativní stand-up pouches z jednotného materiálu zaručují 100% recyklovatelnost použitého plastu ve vysoké kvalitě. Frosch je ekologickou volbou pro ekologické začátečníky, širokou obec přemýšlivých zákazníků, ale i pro zapálené ekologické experty. Je důležité, aby byl ekologický nejenom obsah, ale i obal výrobku. Frosch navíc dokazuje, že přes používání přírodních složek je stejně účinný, jako ostatní značky založené na chemickém složení. Frosch se svými přírodními účinnými látkami sází na osvědčené domácí prostředky, jako je ocet, citron, levandule či soda, které zaručují rychlou biologickou rozložitelnost. Ten, kdo má krbová nebo jiná kamna se skleněnými dvířky může vyzkoušet vysoce účinnou sílu například Frosch Čistič na kuchyně s přírodní sodou, který Vás překvapí i při tomto úkolu.

„S přelomovými technologiemi pro třídění plastového odpadu je otázkou, proč není podíl recyklovaného plastu v obalech vyšší napříč všemi odvětvími. Odpověď je snadná, realizace stále záleží na člověku, jak velkou váhu dá, dopadu svého konání na naši planetu. Recyklovatelnost obalů má smysl pouze tehdy, pokud lze recyklát kvalitně využít. V posledních letech se využití recyklátu v obalech příliš nezvýšilo, jak ukazují údaje v průzkumech. Bohužel, surová ropa, která se těší daňovým úlevám, je stále levnější než spotřebitelský recyklát, a proto mnoho společností nadále používá ve svých obalech primární plast. Dobrovolnými závazky několika málo společností nelze dosáhnout cílů v oblasti ochrany klimatu. Zde je zapotřebí opatření ze strany vlády," říká Reinhard Schneider, majitel společnosti Werner & Mertz.

EKO kvalita Frosch v 9 bodech

  • Přírodní, ale účinné ingredience
  • Dermatologicky testováno. Šetrné k pokožce
  • Výrobky neobsahují škodlivé látky jako jsou fosfáty, boráty, formaldehydy, EDTA nebo halogenové organické sloučeniny
  • Aktivní látky jsou z obnovitelných přírodních zdrojů a šetrné k přírodě. Vhodné do ČOV
  • Minimální nebo nulové zatížení životního prostředí díky využívání až 100% recyklátu ze žlutých kontejnerů. Obaly jsou dále recyklovatelné
  • Udržitelné barvy na etiketách – nezávadné pro životní prostředí ani zdraví člověka, vhodné pro recyklaci
  • Veganské, netestované na zvířatech Udržitelná a energeticky úsporná výroba
  • Firma má vlastní zařízení na úpravu odpadní vody
  • Tradice již od roku 1986

Frosch- https://frosch-eko.cz/

sada balení Frosch

sada balení Frosch

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Hana K******, Karlovy Vary
Václav K********, Olomouc
Sabina A*******, Český Krumlov
Milena Č****, Prachatice
Viktor K*******, Opava
Lukáš K*****, Jirkov
Olga Š*****, Louny
Monika C**********, Prachatice
Martina Š******, Jičín
Vladimíra S*****, Prostějov

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.

(Official Google Graph services)