Soutěž o 5 knih Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 1

win
Konec soutěže
Celková cena výher
1445 Kč
Počet výherců
5

Myslel jsem si, že jsem umřel, protože mě probodl nějaký šílenec, ale místo toho jsem se reinkarnoval do jinýho světa?! V arzenálu mám dvě unikátní schopnosti: „Predátora“, co dokáže krást cizí schopnosti, a „Velemudrce“, který o tomhle světě ví naprosto všechno. Spolu s nimi se vydám na to největší slizké dobrodružství vůbec! Myšlenka reinkarnace je velmi lákavá. Pokud jste se chovali v životě slušně, narodíte se znovu jako krásný milionář či milionářka, pokud neslušně, můžete počítat tak maximálně s rolí vakojezevce. Hlavní hrdina téhle série obětoval svůj život při záchraně svého přítele, takže dostal za odměnu novou životní příležitost. Reinkarnoval se (ve fantasy říši řídící se herními zákony) coby – sliz.

Ano, stal se tou nejnižší formou nepřítele v japonských videohrách. Získal roli, kterou v našich RPG obvykle zastávají krysy. Ale hlavní hrdina si v okamžiku umírání vyvolí ještě dvě schopnosti. Znalost veškerých informací o světě kolem sebe a schopnost pohltit cokoliv a přebrat jeho nadání. A to už začíná být zajímavé.

„Tenhle komiks,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW, „je zajímavý hned několika věcmi. Jednak je tu objevování nového světa a snaha pochopit a využít jeho zákonitosti. Pak je tu hlavní hrdina, který nebyl v původním životě příliš úspěšný a výrazný – a najednou se musí rozhodovat, řešit problémy a vůbec se proměnit na hrdinu. Tohle outsiderovství mu navíc dává schopnost chápat a neodsuzovat ani podobně postižené „příšery“. A do třetice si tvůrci užívají zdánlivě slabého hrdinu, který se musí potýkat s věcmi, které vysoce přerůstají jeho sliznatou hlavu, a musí vymýšlet originální způsoby překonávání překážek. A samozřejmě, nemůžou chybět emoce, přátelství, vztahy, ale i silní protivníci. Prostě všechno, co k manze patří.“

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz vyšlo původně jako román z ranku light novel, ale měl takový úspěch, že se brzy objevila jeho neméně úspěšná manga verze, která příběh dostala i víc mimo hranice Japonska a přispěla k současnému obřímu zájmu o žánr „isekai“. Tímhle termínem Japonci označují příběhy, ve kterých se hrdina propadne či reinkarnuje do cizího, obvykle fantasy světa, a dnes se používá hlavně v souvislosti s přesunem do počítačového vesmíru (z tohohle žánru u nás už vyšla light novel Sword Art Online).Jak už jsme zmínili, Jak jsem se reinkarnoval coby sliz se stal hitem, a vzniklo hned pět různých pokračování a kratších příběhů s vedlejšími postavami. A samozřejmě, nemohl chybět ani anime seriál a počítačová hra! V roce 2018 získala BookWalker Award, v roce 2019 dostal příběh cenu Crunchyrollu za nejlepšího hrdinu, a v roce 2022 vyhrála série Kodansha Manga Award za nejlepší shonen. Všude po světě se tahle manga líbila a byla přijata s nadšením. Kromě jednoho místa.

kniha

kniha

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Bohuslava Ž*****, Ostrava
David V**, Bruntál
Luboš J******, Poděbrady
Viktor V******, Prachatice
Milena N******, Uherský Brod

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.

(Official Google Graph services)