Soutěž o knižní novinku mladičké autorky

redakce
05. Únor 2020

Sáře Báchorové je sice teprve osmnáct let, ale má za sebou silný životní osud. Už ve třinácti letech začala trpět poruchami příjmu potravy. Její problémy vedly až k tomu, že byla celkem pětkrát hospitalizovaná na psychiatrii. Svůj boj ale nevzdala. Naopak. Rozhodla se ze svých zkušeností a zážitků čerpat a přiblížit téma poruch příjmu potravy široké společnosti ve svém knižní debutu An(n)a, který už teď sbírá velmi kladné čtenářské ohlasy.
 

Kniha An(n)a je příběh o dívce. Respektive o dvou. První z nich je Anna, která má skvělé rodiče, prožívá svůj první vztah, má mnoho přátel a volný čas jí vyplňují koníčky. Tou druhou je Ana. Personifikovaná anorexie, která se do života Anny doslova vetře a převrátí vše naruby. Anna vede s tímto vnitřním démonem dialogy, které se postupem času stále více vyostřují. Anna svému okolí více a více lže, přetvařuje se, propadá se do depresí, uvažuje dokonce nad sebevraždou. Vzhledem k tomu, že román vychází ze skutečných prožitků, jeho syrový příběh neustále graduje. Ana totiž s sebou nepřináší jenom stálé počítání kalorií a depresivní myšlenky, ale také bulimii, sebepoškozování a úzkostné poruchy. Jak se s tím vším Anna zvládne vypořádat, se dočtete právě na stránkách knížky An(n)a.
 

Ačkoliv je An(n)a knižním debutem Sáry Báchorové, tato autorka není na spisovatelském poli úplným nováčkem. První povídky psala již v dětství, což ji ve dvanácti dovedlo na třetí místo v soutěži Zlatá tužka. V roce 2018 pak byla druhá v literární soutěži Mensy. Sama ale přiznala, že ačkoliv touží po tom být spisovatelkou, trvalo celkem tři roky, než se odhodlala jít s rukopisem knihy An(n)a do nakladatelství. Trnitá cesta mezi odmítnutími a nevyhovujícími podmínkami skončila až v Pointě. Zde je velmi spokojená s týmem, který jí pomohl knihu realizovat. A vzhledem k tomu, že knihu An(n)a tato spisovatelka plánuje jako úvodní k sérii zabývající se dalšími tématy jako je bipolární či hraniční porucha nebo třeba drogová závislost, určitě se máme i do budoucnosti na co těšit.
 

Vy se nyní můžete zapojit do soutěže o tuto knižní novinku. Stačí odpovědět na soutěžní otázku:

Která z těchto tří nemocí nepatří mezi poruchy příjmu potravy?

a) bulimie

b) anorexie

c) bipolární porucha
 

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 20.02.2020. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.

Pokud by se vám v naší soutěži nepoštěstilo, knihu si můžete zakoupit ve větších knihkupectvích nebo přímo na stránkách Pointy.