Soutěž o komiks Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Soutěž o komiks Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?
Konec soutěže
Celková cena výher
1895 Kč
Počet výherců
5

Nesmrtelný Hulk. Série, se kterou k nám konečně přichází jedna z nejikoničtějších komiksových postav, jeden ze základních členů týmů Avengers, zelený a zuřivý Hulk. A není divu, že se sáhlo pro jeho velký nástup po řadě Immortal Hulk. Je to stále jedna z největších událostí posledních let, a to nejen v Marvelu, ale v komiksu vůbec. Scenárista Al Ewing vzkřísil Hulka z mrtvých (doslova) a stvořil řadu, která nejen rozšiřuje jeho svět a mytologii, ale zavádí slavného hrdinu více do světa hororu.

„Už komiksovou sérií Venom,“ říká Jiří Pavlovský z Nakladatelství CREW „jsme nakousli něco, co bychom mohli nazvat moderní, dospělejší, temnější, vyzrálejší Marvel. Příběhy, kde nejde ani tak o velkolepé souboje (i když ty tady samozřejmě jsou také), ale spíš o lidi, kteří uvízli v superhrdinském těle. Lidi, co mají své vlastní problémy a u kterých občas ani netušíte, jestli jsou to ještě pořád kladní hrdinové. A tenhle pohyb v šedé zóně je pokaždé hodně zajímavý. Ať už jde o zkrachovalce Eddieho Brocka, který se ve Venomovi snaží změnit svůj život, nebo ztělesnění vzteku jménem Hulk, které teď nezastaví ani smrt.“

První kniha přichází s hororovými příběhy o vině a trestu, ve kterých funguje Hulk jako nemilosrdná ruka spravedlnosti a pomsty. Jeho postava je pojata s větším odstupem. Sledujeme ji asi jako filmové zabijáky z Halloweenu či Pátku třináctého. I když je na straně práva, jde z ní strach. A postupně, jak tahle uzavřená série pokračuje dál, rozvíjí se i hulkovský mýtus a odhaluje se tajemství jeho existence a jeho věčného života. Za vším stojí zelené dveře.

Soutěž o komiks Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Soutěž o komiks Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

„Hulk je jedna z velkých marvelovských postav, která u nás ještě nedostala pořádnou šanci,“ říká Jiří Pavlovský. „Iron Man, Thor, Spider-Man, Doctor Strange, Deadpool, Avengers... Všichni u nás vychází a Hulk, i když patří k základním postavám Marvelu, stále nic. Příležitost dostal až nyní, a to jednou z jeho nejlepších řad posledních let. Když se Hulk objevil na obálce, vytanula otázka, zde jde o člověka nebo monstrum. Tahle řada přináší odpověď.“

Rozdělení na doktora Jekylla a pana Hydea je spojené s Hulkem už od úplných začátků. Někdy byli ti dva soupeři, někdy spolupracovníci, někdy dokonce jen jednou jedinou bytostí. Teď je Hulk mstícím duchem Bruce Bannera. Chlápka, kterého byste si ani nevšimli. Nemá rád pozornost. Je tichý. Klidný. A když ho někdo střelí do hlavy, tak prostě zemře. Dokud se den nezmění v noc – pak znovu povstane a stává se někým jiným. Jmenuje se Banner. A tím nočním děsem je Immortal Hulk!

V první knize příběhů kráčí Banner na osamělé pouti od města k městu, jen aby všude narážel na vraždy, tajemství a tragédie. A na co Banner narazí, to Hulk zničí!

Soutěž o komiks Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Soutěž o komiks Immortal Hulk 1: Nebo je obojím?

Série byla roku 2019 nominována na Eisner Award a získala Diamond Gem Award za nejlepší novou sérii. Ovšem především nastartovala u čtenářů nový zájem o tuhle postavu. Což je zásluhou nejen scenáristy Ala Ewinga, ale i brazilského kreslíře Joea Bennetta, který se vyřádil na tělesných proměnách hlavního hrdiny a podtrhl temnou atmosféru celé série. A samozřejmě i proslulého malíře Alexe Rosse (Zázraky, Království tvé), který k Immortal Hulkovi stvořil parádní obálky.

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Kateřina J******, Přerov
Luboš H********, Jihlava
Vítězslav B******, Plzeň
Vilém T********, Varnsdorf
Jakub S*****, Česká Třebová

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.

(Official Google Graph services)