NEWS & ARTICLES

ALPINE PRO – zpátky (nejen) do školy

Léto již brzy předá vládu podzimu, a i tempo našich životů se zásadně změní. Nejpatrněji to samozřejmě pocítí děti, především pak ty školou povinné. Úkolem rodičů je v tuto dobu potom školáky pro návrat do školních lavic náležitě připravit a vybavit. Pomoci se jim v tom bude snažit i tradiční český outdoorový výrobce ALPINE PRO, jehož oblečení je pro zhoršující se počasí opravdu ideální.

Tři vrstvy, tři funkce

Jak odborníci i milovníci pohybu v přírodě dobře vědí, při nákupu oblečení bychom měli mít na paměti systém tří vrstev. Úkolem první vrstvy je odvádět vlhkost od těla, které prodyšná druhá vrstva zatepluje. Třetí vrstva v podobě bundy nebo vesty nás potom chrání proti větru a dešti. Stejná pravidla samozřejmě platí také pro cesty dětí do školy, na kroužky i na podzimní výlety. Ze sortimentu ALPINE PRO si pak zajisté vyberou jak rodiče, tak sami děti.

Při výrobě dětských triček musí kterákoliv firma počítat s tím, že zatímco rodiče budou hodnotit jejich funkčnost a kvalitu, děti bude zajímat spíše potisk. První kritérium je u ALPINE PRO samozřejmostí, stejně jako velké množství barev a rozmanitých potisků, ze kterých si děti jistě vyberou.

Prostřední vrstva by měla být použitelná jak při pohybu venku, tak při pobytu v místnosti. Dětská fleecová mikina REDO 2 i praktický vyplétaný svetr ENEASO 3 děti zahřejí a díky zipu se dobře oblékají i svlékají, což je ideální pro časté přecházení z interiéru ven a opačně.

Sychravé podzimní počasí přímo volá po spolehlivé bundě. Právě taková je i bunda ICYBO, který děti ochrání před vodou i větrem, přitom jim však díky šikovnému polopřiléhavému střihu zajistí dostatek volnosti pro pohyb. Vhodné pro podzimní počasí jsou též bundy AMRUTO 2 či ADRIANNO 2. První z nich je ultralehká, voděodolná, s reflexními prvky. Druhá pak nabízí i dekorativní prošití, které ocení především dívky, které chtějí i ve škole vypadat elegantně.

Výbavu můžete dětem doplnit i o pohodlné softshellové kalhoty OCIO INS, džínsy ALGODO či zateplenou sukni TRINITO. Na nohy skvěle padnou boty JINNY ideální pro každodenní cesty do školy i outdoorové TALISH, určené pro školní nebo víkendové výlety do podzimní přírody. Sbalit si vše potřebné pak děti mohou do desetilitrového batůžku JAJJO, stejně jako naprostá většina ostatního vybavení ALPINE PRO bezpečnostní reflexní prvky.