Hříva plná lesku a perfektní vlasový styling od značky BaByliss

Pro blaho naší koruny krásy jsme občas ochotné podstupovat nejrůznější procedury, pečlivě si vybíráme šampony, kondicionéry nebo masky. A když jsme nespokojené, často saháme i po výživových doplňcích, jen abychom v zrcadle mohly obdivovat naše lesklé, hebké, ať už rovné nebo vlnité, prameny. Všechno naše úsilí ale může zmařit nesprávné umytí vlasů nebo jejich nešetrné sušení. Nemusíte se však bát, že by to bylo složité jako jaderná fyzika – zásady správné péče o vlasy se dají osvojit poměrně snadno a když jste navíc vyzbrojená dobrými pomocníky od značky BaByliss, tedy kvalitním fénem, kulmofénem nebo žehličkou, není se čeho obávat.

Návštěva kadeřnického salónu je pro mnohé z nás úžasný relax. Posedíme se, přečteme si časopisy nebo knížku, probereme s kadeřnicí žhavé novinky ze světa vlasové péče či showbusinessu a sledujeme, jak nám kolem tváře padá s lehkostí vyfoukaný pramínek za pramínkem, až do té doby, než dosedne ten poslední. Tyto chvíle jsou úžasné a zcela odlišné od okamžiků v koupelně, kdy bojujeme s nepoddajnou hřívou a zároveň i s naším časem. A navíc se i přes veškerou snahu náš výsledek vůbec nepodobá tomu dokonalému účesu ze salónu. Často tedy zcela frustrované jen s povzdechem zavřeme oči, přestříkáme vlasy lakem, aby „to“ alespoň trochu drželo a vyrážíme na ranní schůzku. A právě takhle to dopadnout nemusí!

Krok za krokem

Před umýváním si vlasy nejprve pečlivě rozčešte a po namočení naneste do vlasů šampon (pokud zrovna máte čas, rozmíchejte dávku šamponu ve sklenici s vlažnou vodou), jemně promasírujte, přičemž prsty pohybujte od čela směrem ke krku a vyhněte se krouživým pohybům, kterými byste si mohly vlasy zbytečně zamotat. Šampon nechte chvilku působit a potom ho opláchněte vlažnou vodou, rozhodně ne horkou. Naneste kondicionér nebo masku, nechte působit a opláchněte. Na konci umývání vlasy ještě osvěžte studenou vodou. Působením chladu se vlasové kutikuly uzavřou a vaše vlasy budou hladké. Zabalte je do ručníkového turbanu z mikrovlákna nebo třeba do obyčejného bavlněného trička. Obě možnosti jsou vhodnější než klasický ručník, který má poměrně drsná vlákna.

Ten správný vítr

Jakmile budete mít vlasy částečně suché a ošetřené ochranným přípravkem, je čas „vytasit“ fén. Nikdy nesušte úplně mokré vlasy a začněte s fénováním na nižší teplotu. V tomto případě platí také zásada, že jemným vlasům bychom měly dopřát i nižší teplotu fénování. Vysoušeč vlasů držte ve vzdálenosti alespoň 20 cm od vaší hlavy. Pakliže chcete vlasy během fénování tvarovat, například pomocí kulatého kartáče, rozdělte je na prameny a pospínejte. Potom je sušte po jednotlivých pramenech, pěkně od kořínků po konečky. Obdobně postupujte, pokud máte v ruce kulmofén. I když tento postup vyžaduje více času, vyplatí se. Vyhnete se tak trápení s kartáčem a vlasy vás odmění leskem.

Iont sem, iont tam

A přeci jen jsme se dostali k fyzice a samotnému fénu, který používáte. Aby bylo vysoušení vlasů co nejšetrnější a vašim vlasům prospívalo, měly byste se spolehnout na fén s ionizátorem. Zvláště v případě, že vás trápí krepatění vlasů. Během vysoušení se totiž ve vlasech tvoří ionty, tedy kladně nabité molekuly, které je vysušují. Díky ionizaci fén shromažďuje molekuly vody z okolí a spojuje je s elektrony, čímž vznikají záporně nabité molekuly, které se z fénu přenášejí vzduchem do vlasů, kde neutralizují kladně nabité ionty, a celý proces dodá vašim vlasům lesklý a zdravý vzhled. A přesně to jsme si od začátku přály!

Vlasy jako ze salónu

Vyzkoušejte nové přístroje z produktové řady BaByliss Hydro-Fusion (fén, kulmofén či žehličku). Dokáží si totiž poradit nejen s jemnými vlasy, ale i vlasy se sklonem ke krepatění, přirozenými kudrlinami a těžko zkrotitelnými vlasy, které se chovají úplně jinak, než byste si přály. Tito pomocníci jsou vybaveni pokročilou plazmovou technologií, která využívá duální iontový systém vyrovnávající vlhkost. Ten v sobě kombinuje kladné a záporné ionty, které společně hydratují vlasy a eliminují jejich krepatění.

Na produkty řady Hydro-Fusion od značky Babyliss se můžete podívat zde: 

https://www.bodylovers.cz/babyliss-d773de/

https://www.bodylovers.cz/babyliss-as773e/ 

https://www.bodylovers.cz/babyliss-st573e/

https://www.bodylovers.cz/babyliss-as774e/