Přírodní květová lékárnička na doma i na cesty

Bachovy květové esence jsme si představili v minulém článku. Dnes bych Vám ráda nabídla návod na praktické využití několika konkrétních esencí, které dohromady tvoří malou sadu – lékárničku na doma i na cesty

Bílý kaštan

Bílý kaštan

Blíží se léto a s ním i neobvyklé situace, do kterých se o dovolených či prázdninách dostáváme ve zvýšené míře. S nimi bývají spojené i neklid, vnitřní napětí, různé strachy a obavy, zda všechno klapne, jak by mělo, nutnost přizpůsobovat se stálým změnám.

Samozřejmě tou úplně nejpoužívanější esencí je Originální směs Dr. Bacha – rescue remedy nebo také krizová esence, o které jsme psali v prvním článku (23.5.2019)  – ta je v první ze sedmi 20ml lahviček, které lékárnička obsahuje.

Aspen

Aspen

Druhá lahvička z naší lékárničky je plná květové esence z topolu osiky (2 – Aspen), která pomáhá překonávat strachy z neznáma, strachy, které nemají žádnou konkrétní podobu, iracionální strachy. Cítíme většinou pouze neklid a ten bývá snadno patrný i na dětech. Topol tento pocit harmonizuje a dodává nám odvahu a víru, že vše dobře dopadne.

Mimulus

Mimulus

Třetí lahvička obsahuje kejklířku skvrnitou (20 – Mimulus), která nám pomůže s konkrétními strachy – dodá nám novu sílu se se „starými“ strachy vypořádat.

Olive

Olive

Čtvrtá esence pochází z olivy (23 – Olive) a vlévá nám do žil nové síly – jak psychické, tak fyzické. Používá se vždy, když se cítíme vyčerpaní, když se snažíme víc, než zvládáme, když nás zmůže únava.

Sweet Chestnut

Sweet Chestnut

Útěchu v těžkých okamžicích, při pocitech bezmoci či beznaděje, při pocitu, že jsme v pasti, nám přináší jedlý kaštan (30 – Sweet chestnut) – pátá lahvička v lékárničce. Vrací víru a naději, pomáhá vydržet těžké období, postavit se krizi a poučit se z ní, ale také připustit a přijmout kompetentní pomoc.

Walnut

Walnut

Šestou esencí je vlašský ořech (33 – Walnut), který nám zjednoduší krok kupředu, ochrání nás před vnějšími vlivy a podporuje nové začátky. Hodí se vždy, když je pro nás těžké se přizpůsobit změnám, jsme přecitlivělí na názory ostatních, cítíme se manipulovaní. Je opravdovým průvodcem změn.

White Chestnut

White Chestnut

Poslední, 7. lahvička je naplněná esencí z květů kaštanu bílého (35 – White chestnut), který nás vede k vnitřnímu klidu, když se nám stále vracejí myšlenky, které nás obtěžují. Sáhneme po něm tehdy, když se nám nedaří se zastavit, když nemůžeme spočinout.

Jak je užívat?

Můžete samozřejmě sáhnout pouze po jedné z esencí a nakapat si přímo do úst 3-5 kapek s opakováním 3x – 5x denně, stejně tak si můžete připravit kombinaci esencí, kterou budeme užívat stejně.

K přípravě vlastní směsi budete potřebovat: prázdnou (nejlépe 30ml) skleněnou míchací lahvičku s kapátkem, kterou před použitím vypaříte, trochu alkoholu (brandy, whisky, slivovice) nebo jablečný ocet jako konzervant (cca 1 čajovou lžičku), převařenou a vychlazenou vodu nebo čistou a čerstvou pramenitou vodu ze studánky, vybrané Bachovy esence. Postup: do vypařené lahvičky nalijeme 1 lžičku alkoholu či octa, nakapeme vždy po 2 kapičkách vybrané esence a dolijeme do plna čistou vodou.

A tip nakonec: krizovou esencí můžeme natřít i kůži spálenou od sluníčka (pro praktičnost si můžeme přimíchat cca 10 kapek do krému po opalování), vetřít kapku či 2 do místa štípnutí, pravidelně potírat opar ze sluníčka či jinak poškozenou kůži.

Informace nejen o lékárničce, ale i kompletní sortiment včetně možnosti přihlášení se k našim Novinkám najdete na www.energierostlin.cz nebo na facebooku (@esenceDr.Bacha). Přeji krásné a pohodové léto, Bc. Lucie Marešová.